Podle obvyklé frekvence by sice letos měla vydat novou desku, ale vzhledem ke zdravotním i vztahovým komplikacím v loňském roku si posluchači na nové album budou muset počkat. O to překvapivější ale budou její obvyklé hity. Doplní je už prvními novinkami, které tvoří s novou kapelou.

Věra Martinová koncertovala v Měšťanské besedě naposledy na podzim 2014. Tehdy také zněly její nejznámější písně. Jednalo se totiž o vzpomínkový koncert u příležitosti 25 let její sólové kariéry. A začínala tehdy slavit i půlkulaté životní výročí 55 let. Právě oslavy půlkulatin a celý loňský rok jí ale příliš nevyšel.

Zřejmě kvůli vysokému pracovnímu tempu se zpěvačka cítila unavená a lékaři u ní na jaře zjistili zápal plic a zánět žlučníku. Skončila kvůli tomu v nemocnici a po propuštění si dala od hraní čtyři měsíce pauzu. Ke koncertování se vrátila až v listopadu. Ovšem k trochu jinému. Během přestávky se totiž definitivně rozešla se svým manželem, hudebníkem Jaroslavem Petráskem, a to i po pracovní stránce. A postavila kolem sebe novou kapelu.

Věra Martinová s novou kapelou 6. 10. v Měšťanské besedě

„Jsou to mladí talentovaní hudebníci. Přináší do mých písní nový vítr, čerstvost a zajímavé nápady, takže i když budeme hrát pro mé fanoušky možná notoricky zná-mé písničky, určitě budou mile překvapeni. A já se na to budu těšit," vzkazuje hudebnice a zpěvačka s tím, že nových aranží se dočkaly i songy jako Nebe, peklo, ráj, Toulavý džíny nebo Na vrcholky hor.

Věra Martinová začínala jako zpěvačka v Orchestru Gustava Broma a poté byla členkou dívčí kapely Schovanky. Opustila je v roce 1989. Od té doby vydala 18 vlastních alb. Přestože je pro mnohé považována za věčně mladou countryovou zpěvačku plnou elánu, tak posledních šest let k ní nebylo po zdravotní stránce nijak přívětivých. V roce 2010 jí lékaři zjistili rakovinu prsu, kterou naštěstí o tři roky později přemohla. Brzy na to ale skončila v péči lékařů s chronickou únavou.

Loňský rok byl další tvrdou zkouškou. Na radu svého nového přítele se proto rozhodla více odpočívat a pečovat o své zdraví. V plánu má proto na letošek jen deset skutečně velkých vystoupení.

Na plzeňský koncert Věry Martinové jsou již vstupenky v předprodeji.