Sam Smith jsou první oznámení umělci, kteří vystoupí příští červenec na jednadvacátém festivalu Colours of Ostrava. Se skladbou Unholy se stali prvními nebinárními a trans umělci, kteří obdrželi prestižní cenu Grammy a dostali se na vrchol amerického hudebního žebříčku. V roce 2016 získali Oscara za nejlepší filmovou píseň. 

„Otevřenost je hodnota, na níž si náš festival velice zakládá. Plně proto respektujeme identitu Sama Smitha, jejíž součástí je oslovování v množném čísle, a proto takto ke zpěvákovi přistupujeme i v naší komunikaci,“ vysvětluje ředitelka festivalu Zlata Holušová. Následující ročník se koná od sedmnáctého do dvacátého července 2024.

Rod Stewart
Legendární Rod Stewart se vrátí do Prahy. Přiveze největší hity

Organizátoři oznámili i další jména umělců, kteří vystoupí na Colours of Ostrava. „Jedná se o jména, která objevujeme po celém světě. Mohou to být jména, která jsou úplně neznámá, ale po festivalu je všichni budou znát,“ uvedl dramaturg festivalu Filip Košťálek.

Vystoupí japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka. Dále byla oznámena sedmičlenná holandská kapela Son Mieux. Posledními interpreti, kteří vystoupí na ostravském festivalu je německé trio Klangphonics hrající elektronickou muziku s hudebními nástroji.  

Filip Košťálek dodal, že v nejbližších týdnech oznámí pořadatelé festivalu další umělce, kteří se jednadvacátého ročníku zúčastní.