Co chcete říct názvem New Age Tour? Znamená to nějaký přelom ve světě Scoffers?

Turné už je měsíc v plném. Za poslední půl rok se toho hodně změnilo.

Co třeba? Zásadní změna?

Jako nejdůležitější impuls považuju příchod nového kytaristy, skvělýho kluka a pana muzikanta Vítka Příkaského. Jednalo se původně o záskok za Ondru, ale když jsem zjistil jak Vítek válí, okamžitě jsem mu nabídl být členem v blázinci jménem The Scoffers. Jako milovník Pearl Jam a skvělý muziky neváhal ani vteřinu.. A už to jelo.

THE SCOFFERS: New Age Tour
hosté: L'RU a Zavřít
křest tří singlů
Kdy: sobota 29. listopadu
od 20 hodin
Kde: Bunkr Rock Club, Liberec

Další změny?

Změnilo se úplně všechno… Vizuál kapely, nasazení na pódiu, nový zvuk a samozřejmě nové songy. Hned tři za posledních pár týdnů. Přelom pro The Scoffers je to rozhodně, proto NEW AGE TOUR.

Budete křtít klip a EP, o jaké skladby jde?

Včera vyšel na našem YouTube kanálu první Singl (I'd Rather Go Blind), V úterý vyjde Singl.č.2 a ve čtvrtek Singl.č.3. Všechny skladby můžou fanoušci sledovat i na Bandzonu. Křtít budeme EP o třech singlech tuto sobotu 29. listopadu v libereckém Bunkr Rock Clubu.

Máte i hosty. Představte je.

Zahrají nám i liberečtí stonerockeři L'RU a nový objev ze západu parádní poprockeři ZAVŘÍT z Dobřan. Klip se bohužel nestihl, ale slibujeme, že během pár týdnů bude. Nové EP je mnohem dynamičtější než jste mohli od nás slyšet kdy dřív. Chtěli jsme řízný zvuk, který vám vyrazí zuby při poslechu. Letos padl výběr na Brainstorm Studio Honzy Hladíka, který mě pořád překvapuje, jaký je to profík. Nejen že rozumí muzice, je to zároveň super týpek, se kterým se opravdu při nahrávání nenudíte. Byla neskutečná sranda při natáčení i postprodukci. Takže se máte opravdu na co těšit. Je to paráda.

Jsem zvědav kolik fanoušků už bude novinky znát a zazpívá si s námi.

V poslední době hodně hrajete v zahraničí. Přijde vám těžší nebo lehčí prorazit tam nebo doma?

Teď nás toho čeká venku habaděj… Ale díky bohu za to. No slovo prorazit je dost ožehavý úplně všude. Ale když přijedeme jako neznámá kapela do Německa, vždycky to bude paráda a užijeme si to. Příště vám o tom povyprávím.

Na leden chystáte koncert s Andrew Medwedem.

Ano přesně tak.. Je to neskutečný talent a moc se na něj těším. Do Liberce za námi přijede ve středu 7. ledna. Kdy se rozduní Bunkr naším grungem a blues rockem z Ukrajiny s americkým soundem.

Jak vznikla vaše spolupráce? Co s ním chystáte?

No spolupráce vznikla strašnou náhodou. Asi měsíc jsem měl na Facebooku zprávu od kohosi s divným jménem a v angličtině. Fakt dlouho jsem si toho nevšímal. Po přečtení a infarktu jsem ho okamžitě kontaktoval a vypadlo z toho krásný desetidenní turné. Teda kdybych si zprávu přečetl dřív, nemuselo zůstat u desetidenního turné, ale skoro tříměsíčního. Andrew jede po Evropě od 1. listopadu do 11. ledna a hraje téměř každý den. Společně nás můžete vídat od 4. do 11. ledna od Prahy po Berlín.

Jaké chystáte koncerty v Libereckém kraji. Budou i další po Bunkru?

Určitě.. Jsme tu doma a dlouho o nás nebylo na severu vidu ani slechu.

Po Bunkru vyrážíme do Jablonce do Klubu na Rampě hned 13.prosince. To bude taky hodně zajímavý večírek. Už pár let si „oměkčujeme" naši grungeovou duši unplugged koncerty. A přesně to nabídneme fanouškům v Jablonci. Přijede s námi úžasná česko-polská nebo polsko-česká písničkářka jménem AGU, kterou doprovází skvělý kytarista původem z Železného Brodu T. J. Holý. A pak už zmiňovaný Bunkr Rock Club 7. ledna se Andrewem Medwedem.

Máte ještě jiný projekty?

Ano. V létě jsme se spojili se skvělým výtvarníkem Romanem Fenikem. Vytvořil nám nádherný design trik pro fanoušky. Jeho undergroundová značka ByFenik byla jasnou volbou při výběru trik pro The Scoffers. Jeho veškeré výtvory jsou v limitovaných edicích. Což zaručuje jistou exkluzivitu, která se teď cení. Vymysleli jsme i motivační koncept pro fanoušky.

Co to znamená?

Každý kdo si pořídí triko od ByFenik v designu The Scoffers a přijde nás podpořit na koncert, má vstupy na všechny koncerty do 31. března úplně zadarmo. Můžete si prohlédnout všechno na www.byfenik.cz/.

Chceme, aby naše partnerství The Scoffers & ByFenik bylo chápáno jako způsob podpory mezi umělci. Propojit muziku a výtvarné umění mi přijde jako super nápad. V příštím roce se chystají ještě velký parády, které se budou odehrávat přímo na pódiích a výstavách.

Zdroj: Youtube