Když jsem říkal lidem, že s vámi dnes dělám rozhovor, ptali se: „To je ta s růžovými vlasy?“ Kdy a proč jste se nechala nabarvit zrovna na tuhle barvu?
Stalo se to omylem asi před tři čtvrtě rokem. Já jsem se strašně dlouho barvila na blond. Jednou jsem zase šla do drogerie, protože jsem se potřebovala nabarvit. Jenže oni tam v regálu změnili pořadí barev a já jsem se přehmátla. Vzala jsem takovou narůžovělou barvu, jenom s nádechem růžové, a ani jsem si toho nevšimla. Měla jsem zrovna takovou náladu, kdy člověk nevnímá a nic neřeší, nekouká se, nečte… Přišla jsem domů. Automatickými pohyby jsem si namíchala barvu a napatlala si ji na hlavu. Za půl hodiny jsem přišla do koupelny, podívám se do zrcadla a hlava růžová. Tak jsem si řekla: „Sakra! OK…“ Pak se mi to zalíbilo a začala jsem si vlasy sama dobarvovat.

Zpěvačka Tereza Mašková se narodila 11. dubna 1996 v Třinci. Žije s matkou a sestrou v Oldřichovicích. Její otec zemřel při autonehodě, když jí byly čtyři roky. V Praze absolvovala hudební konzervatoř se zaměřením na muzikál, v současnosti studuje populární zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Česko Slovensko má talent a o čtyři roky později mezinárodní soutěže World Championships of Performing Arts v Los Angeles, kde zvítězila v kategorii muzikál. 10. června 2018 se stala vítězkou SuperStar 2018.

Pocházíte z Třince. Jaké jste měla rodinné zázemí?
Je to tam skvělé! My jsme tedy nebydleli úplně v Třinci, ale v Oldřichovicích, což je taková vesnice. Tam jsme se natolik skamarádili se sousedy, že jsme jedna velká rodina. Trávíme spolu silvestry a různé oslavy. Naproti nám se navíc otevřela taková malá hospůdka, kde se scházejí sousedi. Musím říct, že v Oldřichovicích mám spoustu přátel a obrovské zázemí. Kdykoli by se něco stalo, vím, že pojedu tam.

Vzpomenete si, čím jste chtěla být, když jste byla malá, co vás bavilo?
Jako malá holčička princeznou, letuškou. Ale když už jsem byla starší, vždycky jsem chtěla být zpěvačkou, anebo kadeřnicí.

Tak to se vám splnilo oboje.
Asi ano. S mými experimenty… Vždycky jsem se chtěla věnovat zpěvu a hudbě.

Vyrůstala jste jen s maminkou a sestrou?
Ano, můj taťka měl autonehodu. Je to už osmnáct let.

To pro vás muselo být hodně těžké. A hlavně pro vaši maminku. Jak jste se s tou ztrátou vypořádaly?
My se sestrou jsme byly malinké. Mně byly čtyři roky, ségře rok. Takže já už jsem to vnímala. Ale musím říct, že moje mamka byla velice statečná, protože sama postavila rodinný dům, postarala se o nás, měly jsme vždycky všechno, co jsme chtěly, a nic nám nechybělo. Samozřejmě, že to bylo těžké. Se smrtí rodiče se člověk nevyrovná, ale naučí se s tím žít.

Také jsem stavěl rodinný dům, ale nedokážu si představit, že bych to dokázal, kdybych se sám musel starat o dvě děti.
My máme doopravdy výborné rodinné vztahy, takže mamce pomáhala babička, její taťka… Prostě to zvládala. Hodně pracovala, abychom mohly jezdit také na dovolené a na výlety.

Čím je vaše maminka?
Mzdová účetní.

Takže počítala a počítala…
Ano. Měla jsem skvělé dětství. Kromě těch dovolených a výletů pro nás mamka vymýšlela různé hry. Moje dětství bylo opravdu veselé.

Kdy vám táta nejvíc chyběl?
Na tuto otázku nemůžu odpovědět jinak než, že vždy. Při jakékoli situaci… Je to tak. Když dítě přijde o rodiče, chybí mu vždy.

Jaké školy máte za sebou?
Od patnácti let jsem byla na internátu v Praze. Šest let jsem tu studovala konzervatoř se zaměřením na muzikál a teď studuji už jen populární zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Říkala jste, že zpěvačkou jste chtěla být odmalička, ale odkdy jste to začala brát vážně a nebyl to už jen ten dětský sen?
Už od dětství jsem chodila do různých sborů, potom na základní uměleckou školu, bavilo mě zpívat pro lidi a naplňovalo mě to. Vlastně jsem se o nic jiného nezajímala. Pořád jsem poslouchala hudbu, zpívala jsem s babičkou a tetou, takže mě v tom starším věku ani nenapadlo, že bych měla dělat něco jiného. Konzervatoř byla jasná volba.

Zdědila jste nějaké pěvecké geny?
Asi z tátovy strany. Táta zpíval, hrál na trubku, tancoval. Babička se zase věnovala opernímu zpěvu.

Měla jste nějaký vzor mezi zpěvačkami?
Dáda Patrasová samozřejmě vedla… Ale já jsem hodně poslouchala Věru Špinarovou, Lucku Bílou, když byla první řada SuperStar, tak Anetku Langerovou. To byly ze začátku mé vzory. Pak jsem zjistila, že existuje internet, a objevila jsem zahraniční zpěvačky jako Beyoncé, Christinu Aguileru, Jennifer Hudson – ty mám ráda v současnosti.