"Diváci se tak mohou těšit na hity jako Needles and Pins, Living next door to Alice, Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Oh Carol a další," uvedla Maděrová. Podle ní to zároveň bude jediné letošní vystoupení Smokie v Česku. Zahraniční legendární kapela bude na festivalu po třech letech, v roce 2013 v Sedmihorkách vystoupila skupina Alphaville.

Další koncerty Sedmihorského léta se uskuteční o prázdninách, některé budou spojeny s výročími. Písničkář Jan Nedvěd slaví 50 let na scéně a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vystupují 20 let s programem Nás to tady furt baví. "Koncert Marty Kubišové bude naopak se svým Posledním recitálem jednou z posledních možností, kdy tuto výjimečnou osobnost zažít na koncertě. Oznámila totiž konec kariéry v roce 2017," řekla Maděrová.

Své koncerty budou mít v Sedmihorkách i kapela Jelen, zpěvačka Aneta Lengerová a ve dvou vystoupí hvězdy TV Šlágr. "Koncerty určené především starší generaci a milovníkům české lidové písně budou v podání Dua Jamaha a Veselé trojky," uvedla Maděrová.

Známí herci vystoupí ve třech divadelních představeních. V situační komedii Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete? hrají Ondřej Vetchý nebo Kateřina Hrachovcová, v komedii Rodina je základ státu se představí Miroslav Etzler, Sabina Laurinové či Vanda Hybnerová. Herec Bohumil Klepl se předvede v one man show Vysavač.

Festival Sedmihorské léto se koná posedmé a zájem o něj každoročně roste. Loni navštívilo sedm akcí zhruba 7000 diváků. Koncerty se konají v areálu u motelu Even. "Areálu vévodí obrovská pergola, která nejen umocňuje atmosféru akcí, ale plní také funkci v případě deště či přílišného slunce," dodala Maděrová.