Na programu jsou celkem čtyři vystoupení, které letos doplní překvapení v podobě besedy s manželi Hudečkovými na téma Literatura versus hudba. Zahajovací galakoncert 5. června bude zcela patřit ruské hudbě.

V podání Václava Hudečka zazní skladby Arama Chačaturijana, Ivana Glinky a Rimského – Korsakova „Zahajovací koncert autor věnoval mému učiteli Davidu Oistrachovi. Navíc jsem měl tu čest Arama Chačaturijana znát osobně. Slíbil jsem mu, že se ho naučím a že ho budu hrát. Musím se přiznat, že to trvalo hodně dlouho, nikoli z důvodu, že by byl tak náročný, ale stále byly jiné povinnosti,“ prozradil houslista Václav Hudeček.

Třídenní hudební nadílka slibuje pestrou škálu vystoupení. Kromě Moravské filharmonie Olomouc, kterou letos povede Stanislav Vavřík, čeká o den později návštěvníky setkání s Jiřím Pavlicou, Hradišťanem a Alicí Holubovou. Příležitost dostanou i začínající interpreti. Houslista Jan Mráček a varhaník Pavel Svoboda vystoupí spolu s Václavem Hudečkem v nedělním odpoledním koncertě v kostele svatého Jiljí.

Na programu jsou skladby J. S. Bacha, G. F. Händela a W. A. Mozarta. Nedělní závěrečný galakoncert bude zcela v režii české hudby. Zazní Z českých luhů a hájů Bedřicha Smetany a Fantazie g moll Josefa Suka v podání vycházející hvězdy, německé houslistky Sophie Jaffé. Vstupné na všechny koncerty je jednotné a činí plné 200 korun, snížené 140 korun.