Zaznívají první tóny skladby I who have Nothing, za tu sklidí opět bouřlivý potlesk. Chemie mezi Brianem Mayem, Kerry Ellis a zlínským publikem funguje dokonale už za pár chvil a trvá až do samého závěru koncertu.

Oba dva uvádí své písně příběhy, vtipnými historkami a vzpomínkami. Brian upozorňuje, že tento večer bude commedy show, to když mluví o svém nosiči kytar a jeho důležitosti nebo o tom, jak miluje velké orchestry a představí ten svůj, tříčlenný.

Po Kerryině pochvale motýlkových světel v sále Kongresového centra zazpívá píseň Butterfly, je jasné, proč si ji Brian May vybral za svou „parťačku," zpívá skvěle a oběma dohromady to zní výborně.

Rozhlížím se po sále, mezi přítomnými jsem zahlédla primátora Zlína Miroslava Adámka, ředitele „domácí" Filharmonie Bohuslava Martinů Josefa Němého nebo trenéra „domácího celku zlínských beranů" Rostislava Vlacha, či státního zástupce Romana Kafku.

Příležitost, která se milovníkům nesmrtelné skupiny Queen naskytla ve Zlíně se nedá jen tak opakovat a tak sál zlínského Kongresového centra doslova praská ve švech, je zde přes devětset posluchačů.

Za každou skladbu si Brian i Kerry vyslouží velký potlesk. Celý sál tleská, zpívá, doplňuje zpěvem oba hlavní aktéry nádherného večera.

„Dobrý, dobrý, dobrý," oceňuje Zlíňany May, který se mimo své slavné kytarové umění může pochlubit i doktorátem z astrofyziky. Samozřejmě, že i publikum ve Zlíně pohladil svým nezaměnitelným uměním hry na své elektrické kytaře.

Tyto chvíle od Briana pro zlínské diváky jsou oceněny ovacemi ve stoje, sál tleská, bouří. Ani bych se nedivila, kdyby v této chvíli primátor vytáhl ze saka klíče od města a předal je slavnému kytaristovi.

Vedle mne sedí žena, která koncert prožívá s úsměvem na rtech. Při Love of My Life má slzy v očích. Ovšem zaznívají nejen skladby slavné kapely, svůj prostor dostaly i hity Beatles, Barbry Streisand, zaznívá i filmová hudba z nezapomenutelného filmu Highlander.

Výborná atmosféra sobotního koncertu Briana Maye a Kerry Ellis trvá do samého závěru koncertu. Předtím ale stojící publikum pozve Brian blíže, lidé se tak sbíhají před pódium a začíná pořádný večírek – párty jak sobotní koncert ve Zlíně Brian May nazval, vždyť právě zní skladba We Will Rock You.

Před pódiem je plno, lidé tancují, fotí si hvězdy večera a společně s Mayem zpívají tento nezapomenutelný song. Zbývají již jen dvě skladby No One But You a Crazy Little Thing.

May s Ellis se loučí, na Zlín a na jeho publikum nikdy nezapomenou, stejně jako všichni návštěvníci, kteří si nenechali ujít nádherný večer plný skvělých zážitků.

„Nečekali jsme, že bychom mohli jít na vystoupení Briana Maye ve Zlíně. Co mě nejvíc mě dostalo? Všechno, měla jsem pořád slzy v očích, bylo to chvílemi opravdu dojemné, usmívala se po koncertu Ilona Pivodová, – žena které jsem si v průběhu koncertu všimla a její manžel Josef,".

„Kdybych mohla, jela bych na každý jejich koncert," přála si zase dlouholetá fanynka Briana Maye a nesmrtelné skupiny Queen Majka Švehláková z Vlachovic.