Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku.

„Festival, který se poslední čtyři roky konal jako akce jednodenní, se vrací k předešlému modelu a bude se konat po dva dny, během nichž vystoupí dvacet osm skupin.

Dramaturgie celého festivalu vychází tradičně především z punkrocku a jeho odnoží, ale je tradičně hodně pestrá, proložená styly jako ska, folk, rock či hardcore,“ říká hlavní pořadatel akce Sváťa Šváb.

I když je festival rockovou záležitostí, bude hlavní hvězdou legendární Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, který letos slaví neuvěřitelných 50 let existence a kterého asi netřeba více představovat.

Dalšími známými jmény budou bezpochyby pražské punkové legendy SPS a Plexis a také přední kapely české punkrockové scény – slánské Totální nasazení, dále Zvlášný škola, N.V.Ú., Volant, stále oblíbenější Vision Days či slovenská punkrocková legenda Sitňan.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na populární pražské rockové skupiny Cover for Lovers nebo Ukradený ovoce, pro milovníky tvrdší hudby zahrají Projekt Parabelum a Streetmachine. Rock´n´roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny Doctor P.P., hard´n´heavy potom při vystoupení teplických veteránů Hlahol a dalším zpestřením celého festivalu bude nejen v rytmech ska legendární pražský soubor Schodiště. V rámci podpory regionální scény vystoupí také místní kapely Dilemma In Cinema, S.N.A.D. či By The Way. Festival budou uzavírat slánští folkrockoví Deratizéři.

Program 17.ročníku slánského open air festivalu Valník najdete na internetových stránkách.