David Bowie

Smysl pro originalitu i svou nezkrotnost promítl do působivé vizáže. Z výrazného líčení, nevšedních účesů, výstřed-ních kostýmů a bot na vysokých podpatcích se zrodil glam rock, a především nezapomenutelná hvězda, David Bowie.

Jeho hudební dráhu odstartovala hra na saxofon ve školní kapele. Jméno si změnil podle oblíbeného hrdiny Divokého západu. Naposledy v Praze vystoupil v roce 2004, ale koncert nedohrál kvůli zdravotním komplikacím. Později prodělal infarkt.

Prince

Rozporuplný. Takový byl britský hudebník Prince. Vyvolával neustále otázky. Byl homosexuál, nebo heterosexual? Mužný, nebo zženštilý? Běloch, nebo černoch? Rekonstruovat příběh člověka, který si velice pečlivě chránil soukromí, není jednoduché.

Přesto se autoři této knihy, Prince Paradox jménem Prince, do jeho vyprávění usilovně pustili. Na základě dochovaných fotografií, rozhovorů a úryvků z médií přibližují dobu, život a jeho tvorbu.

George Michael

Polovina dua Wham! a idol dívčích srdcí byl homosexuál. Jeho život byl bohužel plný zklamání, léků a drog. Zasáhly ho rodinné tragédie, nemoci, boj s nevyjasněnou sexuální orientací, požívání antidepresiv i drog. Jeho písně jsou však nezapomenutelné stejně jako jeho hlas.

Amy Winehouse

Na svou křehkost a zranitelnost doplatila i tato britská zpěvačka. Na sklonku života se ocitala spíše na předních stranách bulvárních plátků než na pódiích. Ovšem příčinou jejích excesů byla především média.

Knížka Amy Winehouse Hlas, který nikdy nebude zapomenut je svědkem žalostného pádu až na samé dno. Vypráví o velkém talentu, tragédii a závislostech. Dotýká se i tématu vlivu paparazzi a ztráty soukromí na psychiku umělců.