Vaše nová deska nabízí deset písniček, které spojuje téma žáru a mrazu, tedy pozitivní a negativní emoce (ruku v ruce s ní jde i image a grafika alba). Její koncepce byla jasná od začátku? Dřív než jste začali písničky tvořit?
Petr: Než jsme na desce začali pracovat, dlouhou dobu jsme diskutovali, o čem by písničky na ní měly být.

Lukáš: Uvědomili jsme si, že každý v životě zažívá nepříjemné momenty a situace. Je však důležité nenechat se jimi pohltit a užívat si okamžiky radosti a štěstí a čerpat z nich.

Petr: Z této myšlenky potom vychází každá z deseti písniček a je symbolizována právě symboly žáru a mrazu.

Trošku popište, jaké to tvoření písní bylo? Řekla bych, že spolupráce Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr. a Ondřej Ládek (Xindl X) šlape jako hodinky…
Lukáš: Stejně jako u první desky Katarze jsme se i nyní snažili vytvořit vyrovnané album s deseti silnými písněmi. Mnoho nápadů i hotových písniček jsme tak zahodili a vybrali ty nejlepší.

Petr: A naše vzájemná spolupráce je fantastická, všichni máme z výsledku velikou radost.

| Video: Youtube

Přiznám se, že občas někde trošinku slyším Mandrage – třeba v písničce Noci beze ztrát nebo Lexaurin… Evokují mi to ty rázné nástroje… To je náhoda? Nebo u vás probíhá něco jako vzájemná inspirace?
Lukáš: Pro nás je největší inspirací světová pop music, a to nejen v hudbě, ale i v celkovém přístupu, jak se umělci prezentují a jakou mají image.

Petr: Zmíněné písničky jsou taneční, inspirace mohla přijít, ale spíše od Justina Timberlaka nebo Katy Perry.

Do písničky Na srdci jste pozvali Mirku Miškechovou a Celeste Buckingham – spojitost s Mirkou je zřejmá, známe ji ze spolupráce s Xindlem X, ale co Celeste?
Lukáš: Kdykoliv se nás někdo ptal, kdo nás na naší scéně zaujal, vždy jsme odpovídali, že právě Celeste. Je to zpěvačka, která je nám žánrově blízká a máme ji hodně rádi. Proto jsme ji oslovili, zda by nechtěla s námi nazpívat duet. Souhlasila a písnička dopadla fantasticky!

Petr: A Mirka Miškechová napsala slovenskou část textu.

Album pokřtíte v rámci autogramiády v Bontonlandu – pak se rozjedete i do regionů. Už s tímto máte zkušenost, určitě si to užíváte…
Lukáš: Je to tak, po křtu v Praze nás čekají autogramiády v Českých Budějovicích, Zlíně, Olomouci, Hradci Králové, Brně a Ostravě.

Petr: Autogramiády děláme po každém koncertu, vždy se snažíme zůstat do posledního fanouška, a nejinak tomu bude i nyní. S našimi fanoušky trávíme opravdu hodně času a moc se za nimi opět těšíme!

Turné pojedete až na jaře příštího roku. Už máte vymyšlené, jak bude vypadat?
Petr: Turné má osm zastávek, je halové a jeho přípravy jsou v plném proudu.

Lukáš: Můžeme prozradit, že to bude první příležitost slyšet celou novou desku naživo. Zbytek bude pro fanoušky překvapením.

Halové turné 2018
28. 2. Brno-Královo Pole - Sportovní hala Vodova

1. 3. Zlín - Sportovní hala Euronics
2. 3. Ostrava – Zábřeh - Ostravar Vítkovice
7. 3. Praha 9 - Arena Sparta
8. 3. Hradec Králové - Sportovní hala Slavia
9. 3. Liberec - Dům kultury Liberec
21.3. České Budějovice - Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice
22. 3. Plzeň 2-Slovany - Sportovní hala Lokomotiva