Ještě před tím se však u hotelu Libenský konalo slavnostní zahájení. Na modrý koberec dorazil ředitel festivalu Michal Dvořák, moderátorka České televize Marcela Augustová, už zmínění muzikanti z Čechomoru s režisérem Petrem Zelenkou nebo hvězda sociálních sítí pes Seňor Pupík s mladým páníčkem.

Ti všichni po rozhovoru s moderátorem celého festivalu Pavlem Andělem odjeli v přistavených limuzínách. Starosta Ladislav Langr zdůraznil, že osobně je od začátku velkým příznivcem této akce. „Když za mnou před čtyřmi lety přišel Michal Dvořák poprvé s nápadem na tento festival, okamžitě jsem si řekl, že právě to je ten typ akce, kterou naše město potřebuje a zaslouží si ji. Věřím, že příznivci filmové hudby si tyto dny užijí,“ řekl Langr.

Pak se dění z centra lázeňské kolonády přesunulo na louku k místnímu jezeru, kde v originální mobilní hale s kapacitou 2 800 diváků začal hlavní program.

Ačkoliv festival není soutěžní přehlídkou, přesto jsou na něm udělovány ceny. Tu první letošní získal in memoriam hudebník, skladatel a svébytný zpěvák Petr Hapka. Cenu si přišli převzít členové jeho rodiny. Ačkoliv původně jich mělo stát na pódiu sedm, kvůli zácpě na dálnici dorazila jen část jeho potomků. „Výhodou toho, že náš tatínek byl aktivní, a že je nás tedy tolik, je fakt, že alespoň někdo vždycky dorazí včas,“ zažertovala na pódiu dcera Petra Hapky. Vzápětí doplnila, že tatínek by byl na ocenění jistě hrdý a pyšný.

Pak už se dostali ke slovu muzikanti z Čechomoru. Ti předvedli světovou premiéru nově zpracovaných písní z filmu Rok ďábla, který natočil režisér Petr Zelenka. Ten si sám jednu písní s kapelou také na pódiu zazpíval. Prolínání částí filmu s živou hudbou se opět ukázalo jako geniální nápad a rozbouřená hala si vyžádala několikapísňový přídavek. Po skončení koncertu následovala volně přístupná party, kterou zprodukovali DJ´s Michael Burian a Ondray by Inadvisors.

Sobota je hlavním festivalovým dnem, kdy se koná nejvíce akcí a příchozí se mohou bavit na sedmi stanovištích. V parku v neplacené zóně vystoupí například Emma Smetana, Aneta Langerová nebo David Koller. Vyvrcholením dne pak bude koncert francouzského muzikanta Erica Serry, hlavní hvězdy festivalu a dvorního skladatele režiséra Luca Bessona. Zazní skladby z filmů Pátý element, James Bond – Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon, Johanka z Arku a dalších. Tento koncert se uskuteční v hlavní hale u Jezera od 20 hodin. Na druhém břehu pak od 22.30 zahrají originální set muzikanti ze sdružení Vivaldianno, který bude doprovázen projekcí na poděbradský zámek.