Prim mezi nimi hraje zdejší dlouholetý obyvatel Petr Janda, na basu si každý rok přijíždí zahrát ve Švýcarsku žijící Jiří George Kozel, na klávesy hraje Zdeněk Vlč známý třeba z kapely metalového zpěváka Aleše Brichty, bubeníkem je Láďa Malina působící třeba v orchestru Golem, jeho manželka Lenka si kromě doprovodných vokálů občas střihne i nějaký ten jazzový nebo bluesový standard.

„Hraní mám dost, ale na tohle tady se vždycky těším, letos je to naposledy a já už se teď těším na příští rok. My nezkoušíme a repertoár příliš neměníme," bavil Petr Janda v úvodu, když si tradičně zesilovač přivezl sám na rudlíku, bydlí totiž nedaleko.

Z nenápadného setkávání sousedů se za těch deset let vytvořila mohutná akce, na kterou jezdí lidé i z větší dálky a obsadí nejen připravená místa k sezení za stoly, ale na dekách i hráz rybníka, pořád si ale uchovává svoji atmosféru, třeba i tím, že se neplatí vstupné, ale příspěvek na muzikanty se vybírá do klobouku.

Kromě bluesových i rockových skladeb zazpívaných v originále nemohly pochopitelně chybět ani skladby Olympicu, nesmrtelné hity jako Dědečkův duch nebo Snad jsem to zavinil já si zpívali všichni napříč generacemi, legendární Otázky zazpívala hostující zpěvačka Debby, večer zhruba hodinovou produkcí odstartovala kapela The Cooks z nedalekého Kostelce nad Černými lesy.

Podle Petra Jandy byl tentokrát zlomen návštěvnický rekord, který minule činil něco málo přes čtyři stovky přítomných. Mezi nimi se výborně bavili i zpěváci Petr Kolář, Stanislav Hložek nebo Tomáš Trapl.