Desítky tisíc lidí tvořily frontu od pražského Smíchova přes most Legií k Slovanskému ostrovu, odkud se klikatí k paláci Žofín.

Někteří fanoušci legendárního Mistra se však do hlavního města vydali i pár dní před oficiálním pietním rozloučením.

Patřila k nim například i seniorka Marie Šimčíková z Dolního Němčí. Do Prahy se vydala s manželem a dvěma kamarádkami krátce po oznámení zpěvákova úmrtí. Navštívili pražskou Bertramku, aby u vily rodiny Gottů rozsvítili svíčky.

„Překvapilo nás, kolik lidí tam chodilo uctít památku Karla Gotta i to, jak pieta byla důstojná. Lidé přicházeli, v tichosti položili květiny, zapálili svíčky, postáli… Většinou, tak jako my, utřeli slzy a zase nehlučně místo uvolnili pro další,“ podělila se Dolněmčanka o své dojmy.

„Víte, měli jsme Karla Gotta rádi, tak jako celá naše generace. Proto jsme byli vděčni za to, že jsme měli možnost se s ním alespoň takto rozloučit,“ svěřila se Marie Šimčíková.

Na Mistra s Deníkem v těchto dnech také pravidelně vzpomíná oblíbený zpěvák, kroměřížský rodák Standa Hložek.

„Byl jsem kdysi s Karlem v Americe v Las Vegas a v Hollywoodu. A také v Rakousku. Kde jsme se ukázali, tam vyvolala jeho přítomnost obrovské pozdvižení. I za hranicemi Československa se dokázal prosadit. Málokdo si umí představit, jak byl v Německu a Rakousku populární. Hodně vzpomínek mám z dob, kdy s námi jezdil s Amforou. Když se před deseti lety konal koncert k oslavám jeho sedmdesátin, zpíval jsem jednu z jeho nejoblíbenějších písní – Zůstanu svůj. Jeho pohled, když jsem zpíval, nikdy nezapomenu,“ svěřil se Standa Hložek.

„Jeho ztráta mě stále hrozně bolí. Karel byl jen jeden,“ dodal.