Michael Lang, koproducent prvního a nejslavnějšího festivalu Woodstock, slibuje 60 vystupujících na třech rozných scénách. První účinkující mají být ohlášeni za měsíc. Už teď je ale jasné, že akce bude mít podobné proporce jako legendární svátek hudby a míru, na který se ve dnech 15. až 18. srpna 1969 sjelo přes 400 tisíc lidí.

Tehdejší obří koncert se měl konat přímo u městečka Woodstock ve státě New York, kam jezdila na letní byt řada umělců v čele s folkrockovou ikonou Bobem Dylanem. Organizátoři doufali, že se jim podaří Dylana nalákat, což se nestalo bude tedy zajímavé sledovat, zdali se nechá uvrtat do letošního ročníku.

Stejný termín jako před půlstoletím

Po protestech místních se akce v devětašedesátém nakonec přesunula na pozemek v katastru městečka Bethel, asi 70 km od Woodstocku. Zde se dnes nachází amfiteátr Bethel Woods Center For The Arts, a proto musel Michael Lang hledat pro svůj letošní plán další lokaci. Našel ji u ne-dalekého města Watkins Glen a podařilo se mu domluvit prakticky stejný termín jako před půlstoletím: od 16. do 18. srpna 2019.

Dokonce se mu hlásí i někteří z původních účinkujících: první vlaštovkou je kytarista Santana, který prohlásil: „Jestli mě pozvou, jdu do toho!“Tentýž Santana však údajně slíbil účast i konkurenčnímu koncertu v Bethelu, kde si půlstoleté výročí také nechtějí nechat ujít.

A říkají, že už oslovili Bruce Springsteena, Eltona Johna nebo Pearl Jam. Lang, který o kus dál připravuje „jediný a pravý“ Woodstock, zase tvrdí, že je v kontaktu se spoustou současných hvězd. „Pop, hip-hip, rock… bude to od každého trochu,“ vysvětluje.