Tuto dvojici doplňovaly skvělé bicí Klaudy Kryšpína, počítačově přesná basa Jiřího Veselého a klávesy Venduly Kašpárkové. „Já osobně pochopitelně vnímám i to, nakolik důležitý a silný moment to musí být pro lidi, kteří sem dnes na náš koncert přišli," řekl v Buchlovicích Michal Pavlíček.

Tamní publikum sice rozproudil předskakující Vilém Čok se svojí kapelou Bypass, očekávanou energii ale vrhla mezi přítomné krátce po deváté večerní až Stromboli. Každou ze skladeb kapely, ať byla z dvojalba Stromboli z roku 1987, nebo z, o dva roky mladší desky s názvem Shutdown, provázel bouřlivý potlesk vděčných diváků. Ti ocenili také několik kusů z vloni nahrané nejnovější desky Stromboli s názvem Fiat Lux. Buchlovický koncert vyvrcholil po více než devadesáti minutách dvojnásobným přídavkem.

„Bylo to úžasné. Jejich písničky jsem sice dokonale znal, ale na živo jsem Stromboli slyšel poprvé až dnes a jsem za to moc vděčný," nechal se po koncertě slyšet čtyřicátník Ladislav Zbořil z Hrobic u Slušovic. Dalšími koncerty rozezní Buchlovské léto v pátek 17. července Chinasky, a v sobotu 18. července Vlasta Redl a Hradišťan.