Hlavní opory souboru, kytarista Michal Pavlíček i zpěvačka Bára Basiková, si vystoupení očividně užívali a pohoda z pódia se tak ve velkém přelévala do publika.

„Ej od Buchlova, větr věje,“ laškovala Bára Basiková v jedné z pauz s místním popěvkem i s posluchači. Ti její rozpustilou improvizaci odměnili bouřlivým potleskem, stejně tak, jako jednotlivé skladby z CD Fiat Lux, Shutdown, Sandonoriko i z kultovního dvojalba Stromboli.

„Určitě jste postřehli, že se sopka Stromboli probudila. To jen proto, abychom nezapomněli, že tady pořád je,“ upozornila zpěvačka dvojsmyslně.

Poté následoval bezmála dvouhodinový gejzír písní, který kapela završila skladbou Ó hory.

„Vystupujeme v Buchlovicích snad podesáté, opravdu už nevím přesně, kolikrát jsme tady hráli, ale cítíme se tu dobře a rádi se sem vracíme,“ řekl Michal Pavlíček.

Krátce před 23. hodinou koncert skončil a spokojené davy posluchačů zamířili z buchlovického amfiteátru ke svým domovům.

„Musím smeknout před tím, jakou hlasovou fazonu dnes Bára Basiková měla. Opravdu zraje jako víno. Jsem moc ráda, že jsem mohla Stromboli zase slyšet. Parádní koncert,“ prozradila Hradišťanka Monika Pížová, která si Stromboli naživo premiérově vychutnala už v roce 1987, v období začátků kapely.

Návštěvníky festivalu Buchlovské léto čekají ještě tři koncerty. V pátek 9. srpna to bude koncert revivalové kapely Queenie, v sobotu 17. srpna vystoupí v zámeckém amfiteátru MIG 21 a v pátek 23. srpna Buchlovské léto zakončí Tři sestry.