Důkazem toho, že se Michal Pavlíček výzev nebojí, je i jeho návrat s kapelou Stromboli.

Vystoupí s ní v sobotu 13. června ra na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air na Korunní pevnůstce v Olomouci.

Co fanouškům předvede, prozradil v rozhovoru pro regionální Deník.

Jaké jsou přípravy na olomoucký koncert Stromboli?
Stále zkoušíme a všechno probíhá celkem v pohodě. Není to tak dávno, co jsme hráli v O2 areně, takže nám to celkem rychle naskočilo.

Bude se koncert lišit od toho, který jste odehráli v O2 areně?
Jen ho trochu zkrátíme. V Praze jsme hráli přes dvě hodiny, a tolik času v Olomouci nemáme. Zahrajeme nejoblíbenější skladby z minulosti a přidáme asi tři písničky z nové desky Fiat Lux.

Stromboli s Bárou Basikovou na záznamu Československé televize z roku 1988. Zdroj: youtube.com

Zdroj: Youtube

Jaké jsou reakce fanoušků na nové skladby?
Docela dobré. Lidé jsou navyklí na písničky, které znají, a chtějí je slyšet. Člověk ale nemůže být jen otrokem svých stínů. Musí ukázat svou současnou podobu. Celkově se deska líbila, což mě samozřejmě těší.

Před comebackem Stromboli jste o dalších koncertech mluvil celkem opatrně. Kolik jich tedy nakonec bude?
Přibližně patnáct. O jiných vystoupeních jsem nemluvil, protože jsem nevěděl, jak lidi na náš návrat zareagují. Když byl ale ohlas tak kladný, dal jsem zelenou k dalším akcím. Odehrajeme ještě přibližně dalších patnáct koncertů.

Počítal jste s tím, že budete mít tak velký úspěch?
Myslel jsem, že na náš první koncert v Praze přijdou jen skalní fandové. Ale hodně se to povedlo. Na pódiu jsme omládli a doufám, že teď zaujmeme mladé publikum, které neví, co Stromboli je.

Měl na návrat Stromboli vliv i úspěšný návrat Pražského výběru?
To vůbec ne. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli do toho comebacku půjdu. Člověk udělá během života nějaké zásadní mezníky. Stromboli bylo moje dítě. Pražský výběr zase vznikl napůl s Michaelem Kocábem. Obě kapely beru jako své dva zásadní podpisy. Hodně jsem zvažoval, že to nechám jen v těch vzpomínkách. Ale v tomto pozdním rockerském věku už nemůžu moc zakládat nové projekty a kapely. Uvědomil jsem si, že moje hudební i duchovní podstata je vlastně postavena na těchto pilířích, které jsem udělal. A návrat k tomu není jen o otočení stránek památníčku, ale pořád jsem to já.