Impulsem ke společnému turné prý bylo setkání s klávesistou Waltari, který se přišel podívat na křest vaší desky Leave A Message +420 602 30 30 35…

H. T.: Asi se to tak úplně říct nedá, protože ten kluk už s Waltari nehraje. Na křtu naší desky byl, moc se mu líbil, ale před rokem, kdy se akce odehrála, jsme ještě žádné společné turné neplánovali.
C. U.: Možná, že v podvědomí ta myšlenka ale byla…
H. T.: Jo jo, ale konkrétní obrysy začala dostávat teprve před třemi měsíci, kdy jsme začali navážno přemýšlet o tom, co našim fanouškům nabídnout, aby to pro ně bylo zajímavé atd..Volba padla právě na Waltari, které jsme oslovili, jestli vůbec mají čas a chuť si s námi zahrát. Souhlasili a naštěstí jsme nakonec „utrhli" tři týdny, ve kterých se celá šňůra odehraje.

Jak bude vypadat? Budete se na pódiu střídat?

H. T.: Máme představu, že úvodní půlhodinu obstará svým hraním kapela z regionu, ve kterém budeme koncertovat. Pak vystoupíme my a nakonec finští Waltari. Ať nám to postupně hezky graduje.
C. U.: Pakliže se nedomluvíme jinak. Může se totiž stát cokoliv, můžou třeba říct, že raději zahrají jako druzí v pořadí, aby pak mohli ve zbytku koncertu zapařit. Uvidíme. A jestli si s námi budou chtít zahrát nějaké sólo, to je taky otázka, kterou budeme teprve řešit, protože kluci přijedou až v den prvního koncertu, takže vlastně ani nebude čas něco nazkoušet…

Tím pádem může být každý koncert jiný.

H. T.: Určitě, protože každá kapela má spoustu songů a tím pádem může obměňovat setlisty. Co se týče Waltari – udělali popové, crossoverové, metalovější, alternativní desky. A právě to se mi na nich líbí, že jsou svým způsobem multižánroví. Takže i jejich fanoušci jsou hodně tolerantní. Zpočátku jsme měli trošku obavy, jestli je třeba nebude to naše hudební spojení prudit, ale nezaznamenali jsme žádnou negativní reakci – ani od našich, ani od jejich příznivců. Naopak jsme se od nich doslechli, že to bude zajímavá akce, že se rádi přijdou podívat. Tímto teda všechny zveme.

Jejich zájem přece dokládá fakt, že jste museli přidávat koncerty, že po nich byla poptávka…

C. U.: To ano. Nejdřív jsme měli v plánu odehrát sedm koncertů a nakonec se nám rozrostly o dalších pět. Jsme všem promotérům, kterým naše spojení přišlo natolik zajímavé, že do toho šli a koncerty uspořádali, moc vděční.

Budete hrát všechny písničky z vaší aktuální desky?

H. T.: Už na letních akcích jsme je hráli v kratších setech po čtyřech až šesti… Teď zalézáme do zkušebny, protože ještě potřebujeme nacvičit dvě další věci z alba, které jsme doteď nehráli. První je nový singl Mr. Zero, taneční záležitost, kterou chceme trošku upravit do rockové podoby, pokud to půjde. A druhou je písnička tvrdšího ražení Criminal. Jinak náš playlist bude sestávat i ze starších věcí, protože lidé, kteří přijdou na Support Lesbiens, je budou chtít slyšet.

Máte za sebou rušné léto – hráli jste na letních festivalech, natočili jste klip k předposlednímu singlu Love Is Nonsense…

H. T.: Byl to vůbec nabitý rok, když to vezmeme i s vydáním desky… Kromě zmíněného jsme začátkem září odehráli v Retro Music Hall akustický koncert pro projekt hudební stanice Óčko „G2 acustic stage". Zúčastnili se ho i tři hosté – herečka Iva Pazderková, zpěvačka Katarína Landlová a perkusionista Tokhi – a záznam z něj vyjde v listopadu na CD i DVD. K tomu budeme mít ještě produkt z jiného soudku, na který se také těšíme. Na něj bychom na jaře příštího roku rádi navázali akustickými koncerty třeba v divadlech.

Jak klip k Love Is Nonsense vznikal? Prý jste jej svěřili partě mladých lidí.

C. U.: Ano, dík za něj patří klukům ze Film Zličín Company, kteří se do něj pustili s obrovským nadšením. Sešli jsme se s nimi u kulatého stolu, a když jsme si vyslechli jejich koncept, nechali jsme jeho režii čistě na nich. Ve finále je poměrně výpravný. Osobně jsem měl trošku strach z toho, zda je možné dostat do klipu dějovou linku a spoustu exteriérů i interiérů, ale zvládli to naprosto fantasticky. Dá se teda říct, že se – co se obrazu týče – kochám. Samotná písnička je pro mě hodně niterná. Musel jsem odpovídat na spoustu dotazů, jestli jsem skutečně takový cynik, skeptik a pesimista, když zpívám, že láska je nesmysl. Samozřejmě, že je to trošku nadnesené, ale ve své podstatě kluci dějovou linkou klipu hezky vysvětlili, co se slovy popisuje těžko. Totiž že láska má dvě naprosto odvrácené strany – tu ryzí, bezpodmínečnou, a pak falešnou, majetnickou. A o té vlastně písnička je.

Máte v hlavně nápady na nové věci, myslíte na budoucnost?

H. T.: Myslíme, víme, že budeme pokračovat dál. Ideál by byl udělat třeba příští rok na podzim novou desku, ale to máme opravdu zatím jenom v hlavě.
C. U: Jde o to, že deskou Leave A Message jsme si nasadili poměrně vysokou laťku – nechceme, aby to znělo nabubřele, ale myslíme si, že se docela povedla. A přeskočit ji nebude úplně jednoduché. Nebojím se toho, že bychom neměli nápady, protože vím, že kluci už něco v šuplících mají, ale spíš se jedná o koncept. Říct si – kudy a kam.
H. T.: Stupínků, jak album kvalitativně přeskočit, je vícero, ale je třeba zvolit opravdu správnou cestu. Nebojím se o zvuk, o písničky, chce to fakt dobrý nápad, který nás, potažmo desku posune zase někam dál. To je ze všeho nejdůležitější. Protože nejhorší je dělat něco, a nevědět, proč a nač to děláš.

Waltari a Support Lesbiens TOUR 2014:

15. 11. Pardubice – ABC Klub
16. 11. Písek – KD Písek
17. 11. Zlín – Masters of Rock café
18. 11. Praha – Rock Café
21. 11. Most – KD Meduza
22. 11. Jablonec nad Nisou – Woko Music Club
23. 11. Plzeň – KD Šeříkovka
27. 11. Brno – KC Semilasso
28. 11. Karlovy Vary – Lidový dům
29. 11. Krnov – Kofola Music Club
3. 12. Ostrava – DK Akord
4. 12. České Budějovice – Art IGY