„Poslední dvě turné jsme absolvovali v sestavě tří kapel, protože jsme chtěli našim fanouškům nabídnout zase něco jiného, takže jsem pro ně vytvořili takové indoorové minifestivaly. V roce 2014 to bylo s Waltari a Proximity, teď s Ewou Farnou a Nebe. Obě šňůry jsme si moc užili, teď už ale zase cítíme potřebu trochu komornějších vystoupení a užšího kontaktu s publikem," řekl Toman. „Určitě jsme se navzájem s ostatními interprety upoutali a možná i o něco obohatili," dodal Czenda.

Další města koncertního turné 

Během chystaného turné, které skončí v prosinci, navštíví kapela kluby v Pardubicích, Opavě, Prostějově, Brně, Plzni a Litvínově. Další místa jsou v jednání.

„Půjde o skutečné turné ke stále aktuální desce K.I.D. (King Is Dead), aby se ještě více dostala do povědomí posluchačů, budeme hrát i skladby z předchozí desky Leave a Message a nějaké staré singly," řekl Toman.

Support Lesbiens za své loňské album K.I.D. (King Is Dead) získali žánrovou cenu Anděl v kategorii pop/rock. „Toho ocenění si strašně cením, Moje předchozí kapela Post-it byla spíše partou zpívajících sportovců, ale teď už cítím, že je to na sto procent," uvedl Czenda.

České i anglické texty 

Na posledním albu anglické i české texty napsal Czenda. Z česky zpívaných písní je na albu například Skořicová s hostující Ivou Pazderkovou. Kapela nyní řeší otázku, jakým jazykem bude zpívat.

„Řeku na koncertech jedeme v češtině, funguje strašně dobře a lidé si ji mohou zazpívat. Ale jasnou odpověď na to, zda česky nebo anglicky, nemáme, asi to nějak vyplyne," uvedl Toman.

Spor o název kapely

„V češtině je to pro mě výzva, nejen ve zpěvu, ale i při psaní textů. Rozhodně bych nechtěl v případě zvažovaného singlu dělat obojí. Buď to bude česky nebo anglicky, musíme se rozhodnout," dodal Czenda.

Po nahrávce Leave a Message z roku 2013 jde v případě K.I.D. (King Is Dead) o druhou desku vydanou po rozkolu populární kapely, z jejíž původní sestavy zůstal jen Toman. Bývalý zpěvák Support Lesbiens Kryštof Michal založil kapelu Portless a soudí se o právo na název Support Lesbiens.

Bližší informace o skupině jsou na www.supportlesbiens.cz.

Čtěte také: Karel Gott dnes vstoupil do rekordmanské síně slávy