Představení režiséra Antonína Procházky je inspirováno slavnou filmovou předlohou Oldřicha Lipského a zní v něm mnohé známé písně jako Hajný je lesa pán, Pramen zdraví z Posázaví, Dumky, žalky, Šupy dupy dup. Do muzikálové verze navíc přibyly neméně populární songy jako Není nutno, Dělání, Elektrický valčík nebo Když se zamiluje kůň.

Zdroj: Youtube

Inscenaci, protkané divácky vděčnými gagy a hláškami učitelky zvané Černá kronika nebo vedoucího samoobsluhy alias Jouzy, dominuje velkolepá scéna. „Na jevišti jsme postavili monumentální hrad. Přál bych si, aby to z hlediska výpravnosti byla událost sezony,“ uvedl už před loňskou premiérou scénograf Daniel Dvořák. Diváky čeká také několik kouzel a triků, v jednom z nich dokonce hlava postavy vedoucího samoobsluhy hovoří odděleně od těla, a nezbytní skřítci, kteří jsou ovšem „zvětšení“ do nadživotní velikosti.

Animovaná rodina Simpsonových.
V Americe rozjíždí seriálový podzim. Vrátí se Simpsonovi i Teorie velkého třesku

„NAKAŽLIVÉ“ HITY

„Naposledy jsme Duchy hráli 9. dubna, kupodivu ty texty nějak v hlavě mám. Samozřejmě jsem si je zopakovala a ještě opakovat určitě budu. Hraju totiž až za týden,“ řekla jedna z představitelek Leontýnky Hana Holišová.

Notoricky známé písně populárního dua si podle jejích slov v zákulisí zpívají všichni herci tak jsou „nakažlivé“. „A diváci v publiku taktéž. Všimla jsem si toho několikrát,“ podotýká držitelka Ceny Thálie pro rok 2012 (za roli Papežky Jany v muzikálu Papežka, uváděném v Městském divadle Brno) a vítězka první řady show Tvoje tvář má známý hlas.

Armáda ČR
Čeští vojáci byli v Mali pod ostrou palbou. Osvobozovali hotel od teroristů

Děj Duchů se odehrává v ospalé vesničce Brtnice tamější ochotníci přijdou s nápadem odehrát známou hudební komedii, kterou před čtyřiceti lety natáčeli právě na jejich hradě, pod širým nebem. Ředitel školy sepíše divadelní adaptaci a požádá o pomoc studenty pražské DAMU. Všichni, kromě jejich profesora, to berou jako happening. Přes počáteční nedůvěru mezi ochotníky a studenty vše spěje k očekávané premiéře. Romantický příběh se prolíná se skutečným životem. A tak se představitelka Leontýnky nakonec doopravdy zamiluje do kluka, který hraje Dlouhého Jendu, a rozpadající se zříceninu hradu Brtník zachrání místo skřítků tesařů tajemná šlechtična… (gk)

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Podzim, ilustrační foto.
Podzim je za dveřmi. Příští týden se ochladí a bude pršet