"S politováním oznamujeme, že zemřel Tim Berling, známý jako Avicii," uvedl jeho zástupce. "Rodina je zdrcena a my žádáme všechny, aby respektovali její právo na soukromí v obtížné době. Další prohlášení vydávat nebudeme," dodal.

Ritchie Blackmore
Rainbow v čele s Ritchiem Blackmorem zavítají do Prahy

Švédský dýdžej Avicii patřil k prvním, kteří se prosadili v masových médiích hlavního proudu s elektronickou taneční hudbou, a pomohli ji tak dostat z přítmí hudebních klubů na čela hitparád. K jeho největším hitům patřila skladba "Wake Me Up", která byla v roce 2013 nejhranější rozhlasovou skladbou po celé Evropě.

Zdroj: Youtube

V posledních letech Avicii několikrát veřejně zmínil své zdravotní problémy, včetně zánětu slinivky břišní, který si pomohl přivodit nadměrným pitím. V roce 2014 ukončil další turné kvůli odstranění žlučníku a před dvěma lety šokoval své fanoušky oznámením, že odchází do důchodu a končí s divokým životním stylem spojeným s elektronickou hudbou. V témže roce se přitom stal dvanáctým nejlépe placeným dýdžejem na světě podle žebříčku časopisu Forbes, podle nějž dosáhl v předchozím roce ročního příjmu 14,5 milionu dolarů. Získal dvě ocenění MTV a dvě nominace na Grammy.