Muzikál se drží své první filmové předlohy. Jeho režie se chopil Roman Štolpa, pro něhož je Shrek srdeční záležitosti. „Znamenal pro mě rok a půl přípravných prací, mravenčího hledání nejlepšího obsazení, společného cizelování českého překladu textu písní,“ říká Štolpa. „Nabízí krásné zpívání, silnou hudbu, sborové songy, spoustu pohádkových postav a úžasný příběh. Je to prostě americký muzikál se vším všudy.“

Švédský dýdžej Avicii
Švédský dýdžej Avicii zemřel v Ománu, trpěl zdravotními problémy

V představení se objeví všechny známé postavy ze snímku a přibude k nim i řada dalších pohádkových bytostí. Společně diváky provedou dvouhodinovým příběhem s úchvatnou výpravou.

Zlobr Zonyga

„Zeleného zlobra“ ztvární Jiří Zonyga, Fionu Ivana Jirešová v alternaci s Radkou Pavlovčinovou, Oslíka pak Karel Zima nebo Lukáš Ondruš, Dračici Hanka Křížková, Lorda Farquaada Ondřej Bábor či Ladislav Špiner.

„Oslík je pro mě velikánskou výzvou, hlavně proto, že je neskutečný ukecaný a vše řeší opravdu jedinečným způsobem. Uvidíme, jestli to zvládnu v padesátistupňovém horku, jelikož můj kostým je sice překrásný, ale pěkně izolovaný. Bude to pro mě trošku bikram jóga,“ uvádí Lukáš Ondruš.

Pohádkovou výpravu čítající několik velkolepých scén připravil akademický malíř Jaroslav Svoboda. Kostýmy obstarala výtvarnice Lucie Ulíková a masky jsou dílem Davida Šestáka.

Lenny
Lenny s novou písní a klipem trochu střílí i do vlastních řad

Divadelní zpracování Shreka nabízí hudbu s chytlavými melodiemi Jeanie Tesoriové a texty Davida Lindsaye – Abairea. Ten neskrýval nadšení ze světové popularity svého díla. Zmínil, že jde o nádherný příběh, který záměrně pojal velmi vtipně.

Produkce muzikálu se ujalo Východočeské divadlo Pardubice a společnost Gotime.cz, které získaly jako jediní exkluzivní licenci na uvedení Shreka v České republice. Kromě Broadwaye viděli tuto show, za kterou sklízejí její tvůrci ocenění, například v Londýně, Madridu nebo třeba v Buenos Aires.

Zdroj: Youtube