V pátek 18. května slavil jednadvacáté narozeniny galakoncertem na zámečku v Trmicích a jako hosty si pozval sopranistku Lucii Vagenknechtovou a pianistu Václava Krahulíka. Maturitu má už dávno za sebou, ale jeho odvážný sen trvá.

Společenský sál byl plný natěšených posluchačů, Daniel se procházel zámeckým parkem s svou přítelkyní Eliškou a v hlavě si přehrával chystané melodie. Přesně v 18 hodin si sám uvedl program, představil své hosty a dokonce v písemné pozvánce přeložil z italštiny do češtiny úryvek z opery G. Pucciniho La Bohéma, kterým se prezentovali oba mladí umělci. Potom přišel na řadu A. Dvořák se svou Rusalkou a oba protagonisté se překonávali. Následoval B. Smetana s Prodanou nevěstou, kde Jeníček vyznává lásku Mařence. První část koncertu byla plná emocí a krásná Lucie zaujala nejen zpěvem, ale i červenou róbou, která se musela líbit všem.

Švihák Daniel slavil své narozeniny a nikdo nepochyboval o jeho slovech, že miluje italské mistry. Do druhé poloviny zařadil italské a neapolské písně a byl to skutečně mimořádný zážitek. I jeho dědeček povstal a nešetřil chválou.

"Od toho rozhovoru v roce 2013 se skutečně hodně událo. Dokončil jsem gymnázium a přihlásil se na akademii. Vydržel jsem tam pouze rok a dál šel za svým snem. V současné době studuji zpěv u Antonia Carangela (Itálie) a Jarmily Chaloupkové. Koncertuji v Čechách i v zahraničí, hostuji v divadle v Praze, Liberci a v Opavě. Práce je dost, ale já se chci stále zlepšovat. Dříve jsem slavil své narozeniny koncertem v Církvicích společně s Věrou Páchovou, druhým rokem slavím v Trmicích a musím uznat, že zámeček má své kouzlo. Malý problém jsem si tentokrát zapříčinil sám. Zapomněl jsem si doma černé ponožky k obleku, zachránil mě Václav Krahujík, který mi půjčil své. To je panečku kamarád," se širokým úsměvem komentoval situaci Daniel Matoušek. 

Miroslav Vlach