Co podzim, to nová LP reedice z diskografie Tata Bojs. Po předloňském 2LP Futuretro a loňském 2LP Nanoalbum tak letos došlo na Biorytmy. „Vinyly máme rádi a Supraphon, který nám je vydává, taky. Postupně bychom rádi vydali na LP všechny naše desky. Teď už vlastně zbývá jen jedna Klu- ci kde ste?“ říká bubeník a zpěvák Tata Bojs Milan Cais.

„Na vinylu by se určitě také hezky vyjímala ‚smetana‘, i když to není klasická řadovka. Ale z našich desek je asi nejvíc klasická,“ doplňuje baskytarista Mardoša.

Zavzpomínáte, za jakých okolností Biorytmy vznikaly?
Milan Cais: Bylo to v důležitém období naší kapely. Po experimentálním Futuretru jsme natočili celkem popovou desku, na níž se z dnešního pohledu vylouplo dost zásadních písniček, které jsou součástí našich koncertních play- listů Attention Aux Hommes!, Šťastnější, Růžová armá- da, Náměsíčná a občas i Tanečnice. Nějakým zázrakem se Biorytmy čerstvě po vydání vyhouply na první příčku nej- prodávanějších desek v Česku. Sice asi jen na jeden týden, ale na to se už historie neptá.

Mardoša: To, že jsou Biorytmy naším nejprodávanějším albem, může být do určité míry dáno právě jeho popovostí, ale i tím, že vyšlo v době, kdy se desky ještě celkem prodávaly. I když tehdy už tato éra začínala pomalu končit. Na druhou stranu vinyly se v té době neprodávaly vůbec.

Jak jste miniturné k desce, které čítá tři koncerty, pojali?
Milan Cais: Zazní na něm osm písniček z Biorytmů. Některé zahrajeme v úvodní čás- ti programu, následovat bude výběr největších hitovek z os- tatních alb, mezi nimiž budou i tři úplné novinky, které budou ochutnávkou z chystané- ho nového alba. A na závěr koncertu se vrátíme k Bioryt- mům. Jako hosta jsme přizvali kytaristu Maťa Mišíka, jenž s námi tuto desku složil a nahrál. Pro turné jsem nachystal i novou scénu, která bude ten- tokrát víceúrovňová za použi- tí LED stěny ve čtyřech plánech. Její součástí bude i socha, která vznikla pro výstavu ke třiceti letům Tata Bojs v Centru současného umění DOX v Praze.

Na koncertech zazní i novinky z chystané desky. Kdy ji lze čekat?
Mardoša: K nové desce je dlouhá cesta, i když paradoxně probíhá většinou na Krátké, což je vesnička na Vysočině, kam jezdíme na soustředění.

Milan Cais: V lednu či únoru bychom rádi začali nahrávat. Momentálně máme šest písniček hotových, z toho čtyři ve finální formě. Když bůh dá, měla by novinka vyjít na podzim příštího roku.

A co ona výstava v DOXu? Splnila vaše očekávání?
Milan Cais: Ano. Navštívilo ji více než třicet tři tisíc lidí, ale opakovat už bych to asi nechtěl. Jsem rád, že celá výstava a mnoho dalších informací o Tata Bojs jsou navěky zpečetěny v knize TATALOG, kterou jsme vydali u vydavatelství Bigg Boss. Tak tomu říkám ideální vánoční dárek.