Policie informovala, že už v pátek tam přijelo asi sedmdesát osobních a čtyřicet nákladních vozů. Událost policie monitorovala a prováděla namátkové kontroly. Přes noc na místo najela další vozidla a nyní je jich tam asi tři stovky nákladních a tři stovky osobních aut.

„Řešili jsme několik přestupků v dopravě,“ informovala policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že některé osoby užily omamné a psychotropní látky. „Policisté pomáhali poskytovat i první pomoc muži, kterého bodla vosa zřejmě zevnitř do krku. Poté si jej převzali záchranáři,“ dále sdělila mluvčí.

Technoparty se měla konat jinde

Technoparty se měla původně konat u Přešína na jihu Plzeňska. Zhruba na šest hektarů pozemků na okraji Brd se mělo podle prvotních informací sjet zhruba 1000 lidí. Podle informací ČTK byla akce nahlášena až ve čtvrtek odpoledne a hned poté se přišlo na to, že na původním místě, kde chtěli mladí lidé hrát a nocovat, být nemohou. Nedohodli se totiž s majiteli pozemků.

Hledali proto nové místo, ve hře byly například pozemky u Spáleného Poříčí. Z místa, kde byli neoprávněně, účastníci v klidu odjeli, uvedla v pátek policejní mluvčí.