1/4
| Video: Youtube

Eso (1994 - 2009)

Televizní hitparáda Eso se divákům poprvé představila 5. února 1994, tedy hned druhý den vysílání soukromé televize Nova. Stala se jedním z nejdéle vysílaných pořadů zmíněné stanice. Hudební fanoušci mohli Eso sledovat 15 let. Jeho první moderátorkou byla Tereza Pergnerová, dcera skladatele, textaře, scenáristy Eduarda Pergnera. Ta zaujala nekonvenčními stylem moderování a její pozdrav „Čágo, bélo, šílenci!“ se stal součástí slovníku teenagerů. Prosadila se i jako zpěvačka, když nazpívala hit Čágo šílenci a vydala i tři desky.

Během svého působení v Esu Pergnerová začala brát drogy. K tomu se veřejně přiznala, když natočila dokument o své závislosti na pervitinu. Později přešla na heroin a prošla několika léčebnami. „Vím, že jsem tenkrát byla hodně osamělá a cítila jsem nějakou potřebu vzdálit se určité realitě, být někým novým a šla jsem špatnou cestou,“ řekla v talk show Face to Face.

close info Zdroj: Deník/Tilen Vajt zoom_in Tereza Pergnerová zaujala výstředním moderátorským stylem.

V hitparádě soutěžilo vždy 11 hudebních klipů, přičemž každý mohl postoupit do dalšího kola maximálně pětkrát, poté získal takzvané Červené eso a mohl se ucházet o titul Zlatého esa. Hlasování probíhalo během pořadu pomocí telefonátů, SMS zprávami a přes internet. Pergnerová uváděla Eso do roku 1998. Po ní se v roli moderátorů představili například Michael Viktořík, skupina Lunetic či Leoš Mareš.

Vyzkoušejte si náš kvíz o Tereze Pergnerové. Plný počet bodů by měl získat každý fanoušek Esa:

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right