Benátská vždy stavěla svůj program na tuzemských a slovenských interpretech, které doplní dvě zahraniční hvězdy, pro mladší publikum Guano Apes a pro ty starší zpěvačka Bonnie Tyler, s níž mohou návštěvníci vyhrát Meet and Greet.

„Nechceme být běžným českým festivalem, takže program návštěvníkům vždy okořeníme zahraničními hvězdami. Navíc se každoročně snažíme i o jeden zajímavý český projekt, který na jiných festivalech neuvidíte. Předloni to byl festival Jesus Christ Superstar a letos Olympic v silném složení,“ nastínil koncept festivalu v areálu Vesec v Liberci spolumajitel festivalu Petr Pečený.

Samotný Pečený si na festivalu zahraje se svým projektem jako Doctor PP. „Těším se na většinu vystupujících, protože to jsou moji přátelé. Vyzdvihl bych Jaromíra Nohavicu, Divokýho Billa, Jasnou Páku s Davidem Kollerem nebo Visáče a samozřejmě zahraniční headlinery,“ prozradil svoje hudební priority.

Letos se zvýší i počet pódií, ale počtem čtyři prý končí, víc jich nebude. „Osobně si nemyslím, že je výhra mít dvacet pódií, před kterými není ani noha. Snažíme se, abychom zvali kvalitní kapely, na které lidi chodí. Nechceme tam natahat velký počet kapel, které nic nestojí, ale také nikoho nezajímají,“ upozornil.

V programu se letos najdou i legendy české popmusic jako Václav Neckář nebo Marie Rottrová. „Slyšela jsem, že je to skvělý festival, a já se na něj moc těším. Přijedu s větší kapelou a dvěma vokalistkami. Mám připravený klasický koncertní repertoár, ale také soulové duety s Petrem Němcem, který bude mým hostem,“ zve do Liberce Lady soul Marie Rottrová.

Kromě hudebního programu se na festivalu zabaví celá rodina. Připravené je sportovní vyžití s třistametrovou skluzavkou, stánky s nejrůznějším zbožím i občerstvením. Benátská! se řadí k čistým festivalům, který třídí odpad a používají zálohované kelímky.