Jak se dal dohromady Těžkej Pokondr?
Náhodou. Už jsme měli svoji úspěšnou show v rádiu, když jsme dostali nabídku natočit song a později album.
Nejprve se nám do toho nechtělo, ale pak přišel Ondřej Hejma s textem "Saša jede" a tím nevědomky odstartoval naši „pěveckou kariéru". Navíc nám zadarmo vymyslel i název. Je to hodný člověk a takový náš mediální táta.

Spolupracujete už spoustu let, máte někdy ponorkovou nemoc? Pokud ano, co s tím děláte?
Měli jsme a občas logicky i máme. Trávíme spolu enormně času, a tak to občas přeskočí, ale už jsme se s tím naučili pracovat. Až nám bude osmdesát, dotáhneme to k dokonalému soužití!

Kromě zpívání jste také moderátory. Zkusili jste si práci v rádiu i v televizi. Co vás naplňuje nejvíce?
Takhle, jsme hlavně moderátoři. V rádiu máme za sebou co málokterý kolega a taky nás pořád nejvíc naplňuje. Týdně si do svého rozhovoru na Frekvenci 1 zveme pět hostů a je to stále nejposlouchanější rozhovor českého éteru.

Jako moderátoři zpovídáte nejrůznější celebrity a zajímavé osobnosti. Na jaký rozhovor vzpomínáte nejraději?
To se dá těžko jednoznačně určit. Někdy je zajímavější rozhovor s válečným veteránem nebo spisovatelem než s tzv. celebritou. Ale vždycky se snažíme to nějak oživit, udělat jinak. Hostů, co rádi vidíme, je celkem dost – třeba Bob Klepl nebo bratři Krausové.

Je někdo, koho byste rádi jako moderátoři pozvali a ještě se vám to nepodařilo?
Těch jmen není moc, ale namátkou Martina Navrátilová, Miloš Forman, Vladimír Pucholt, Jan Hammer…

Trávíte spolu spoustu času v práci. Jezdíte společně také na dovolenou?
To není dobrý nápad jezdit ještě na společnou dovolenou. Zkusili jsme to a už jsme se z toho poučili. Dovolená je sólová záležitost, pak se na sebe zase těšíme.

Letos už jste na dovolené byli, nebo se teprve někam chystáte?
Letos už máme lehce něco za sebou a něco nás ještě čeká. Shodli jsme se na tom, že není lehké dneska něco optimálního s rodinou vybrat, pokud člověk nechce jet do rezortu. A když už se to podaří, hrozně ta dovolená uteče.

Můžou se fanoušci na Plaňanském posvícení těšit jen na zpěv, nebo své vystoupení protkáte nějakými vtipnými příběhy?
Naše vystoupení standardně provázíme mluveným slovem, nechceme jen suše uvádět písničky. Z druhé strany nejsme vypravěči vtipných příběhů, takže je to poměrně specifická komunikace s publikem. Nechte se překvapit!