Jsme přesvědčeni, že s deskou přicházíme v pravý čas, kdy navíc slavíme jednadvacet let na scéně. Kdybychom ji vydali dřív, určitě by na ní nebyl Kretén (v originále Scatmen), o něhož jsme s držiteli práv ‚bojovali‘ tři roky. Schvalování anglických překladů našich textů je holt někdy na dlouhé lokte. Vždycky je to o vytrvalosti a o byznysu,“ říká populární tandem Miloš Pokorný a Roman Ondráček.

Kromě zmíněného Kreténa, k němuž vznikl pod režijním vedením Štěpána FOK Vodrážky i klip à la Tvoje tvář má známý hlas a vedle Pokondrů v něm účinkují Ondřej Sokol, Adéla Gondíková, Petr Jablonský, Martin Zounar či Lukáš Pavlásek, album mj. nabízí písně Má asi křena (Macarena), Už nechcem hulit!!! (I Like To Move It), rockovou pecku Ice Hockey Tiger neboli Náš Jarda Jágr (Eye Of The Tiger) či baladu Love Hurts, v české verzi Levhart.

Mezi celkem patnácti položkami najdeme i loni vydanou charitativní skladbu Maraton s kňourem (More Than A Woman), který je příspěvkem Těžkýho Pokondra do globální akce pro nadaci Movember.

Chce to fór
„Neděláme covery, ale parodie, takže saháme po profláknutějších věcech. Nemůžete parodovat něco, co lidé neznají,“ podotýká k výběru písní Ondráček. „Možná si někdo řekne, že jsme retro fotříci, kteří jedou, na čem odrostli má to ale svoje důvody. Trávíme spolu hodně času v autě a muziku posloucháme furt. Z té současné nás sem tam něco osloví, ale zase v ní dost často cítíte kalkul. Velké hity už bohužel nevznikají. Všechno tu bylo.“

Zdroj: Youtube

Když už mají Pokondři povoleno naložit s tou kterou písní podle svého, důležitý je nápad na dobrý text i když ten je prý někdy na světě dřív, než získaná práva. „Vždycky nám jde o to, aby byla věc vtipná. A v momentě, kdy je, dáme prostor jejímu autorovi. Rozhodně neupřednostňujeme vlastní texty, ačkoli na nové desce se jich sešlo víc než kdy předtím,“ sděluje Pokorný.

Máme to zapotřebí?
Z dalších spřátelených textařů na CD Star Boys mj. přispěli Xindl X, Lou Fanánek Hagen a Martin Hladílek, pěvecky vypomohli Matěj Ruppert (Sketmen/Kretén), Adéla Gondíková (Má asi křena/Macarena) a Oto Klempíř (J.A.R./Bakerman).

„Upřímně, vždycky jsme na to byli sami. Nebylo to tak, že by nám od začátku textoval jenom Fanánek nebo Ondra Hejma, který koneckonců přišel s nápadem, že se jmenujeme Těžkej Pokondr. Jednou za námi přišel s tím, že jel vlakem z Řevnic, v kupé si zapálil ‚veselou cigaretu‘ a napadla ho hovadina Saša jede na věc Sunshine Reggae. Nezdálo se nám to moc vtipné, říkali jsme si, jestli máme zapotřebí něco takového dělat." Ale pak souhlasili a u lidí to zabralo.

"Možná i proto, že věnovat se parodování hitů nebyl náš plán, na rozdíl od jiných, kteří se o to cíleně pokoušeli. Prostě se to v našem případě tak nějak stalo,“ říkají hudebníci, kteří už 27 let rozjíždějí svou ranní show na Frekvenci 1 (mimochodem singlem Saša jede z roku 1996 rozvířili stojaté vody domácího popu, prodali přes 500 000 alb a několik let po sobě byli nejprodávanějšími interprety v České republice vůbec).

S jejich novinovým albem souvisejí i dva koncerty, které se v rámci jednadvacátých narozenin „těžké váhy domácího showbyznysu“ uskuteční 23. listopadu v brněnském Sonu a 28. listopadu v pražském Fóru Karlín. „Společně s Boom Bandem zapíváme tři čtyři nové skladby a přizveme i hosty, kteří si s námi na CD zazpívali. Bude to velký mejdan, který si chceme s publikem pořádně užít,“ dodávají Pokorný s Ondráčkem.