Stále při síle
Nejslavnější deskou kapely bylo koncepční album S. F. Sorrow z roku 1968, které je považované za jednu z prvních rockových oper. „Když jsme S. F. Sorrow dělali, byli jsme si vědomi výjimečnosti té desky. Ale nenapadlo nás, že bude i po padesáti letech pořád tak fungovat,“ řekl v rozhovoru pro Deník kytarista a basák Dick Taylor.

Kapela nelení ani v posledních letech, v roce 2015 vydala svůj poslední počin The Sweet Pretty Things Are in Bed Now, of Course. „Hodně z té desky jsme nahrávali naživo, všechno na dvoupalcový magnetofon ve studiu s nahrávací konzolí Trident z osmdesátých let, a co je nejdůležitější: s kapelou, jejíž všichni členové chtěli jít stejným směrem,“ řekl Taylor.

Souputníci Stones
Historie skupiny je spjatá i s The Rolling Stones. Právě „Stouny“ totiž Dick Taylor zakládal spolu s Mickem Jaggerem a Keithem Richardsem. Moc dlouho s nimi ale nehrál, protože se chtěl věnovat své kapele.

Dalším jeho hvězdným setkáním byl David Bowie, znali se od školních let. „David byl náš první velký fanoušek, studoval na umělecké škole nedaleko té, kam chodil Phil May, Keith Richards a já. Naše první koncerty byly takové školní tance a David tam vždycky byl a pořád důkladně studoval Phila. Byl to „hubený bílý fanoušek“ dávno předtím, než byl hubený bílý Vévoda,“ vzpomínal Taylor v rozhovoru.

Později si Bowie na svou desku Pin ups vybral dvě písně The Pretty Things.