Čekání i přesun se vyplatily. Na The Weeknda se čekat vyplatilo. Díky tomu totiž v neděli v Praze vystoupila největší hvězda současnosti, která drtí veškeré myslitelné kategorie poslechovosti a kterou dokonce Guinnessova kniha rekordů označuje za nejposlouchanějšího zpěváka současnosti. Měsíčně jej totiž pravidelně poslouchá na Spotify přes 100 milionů lidí.

The Weeknd v Praze:

Zdroj: Youtube

A 60 tisíc z nich dorazilo v neděli do Prahy. Neobešlo se to bez logistických problémů, počasí zprvu také příliš nepřálo. Ale nakonec se umoudřilo a již druhý předskokan, kterým byl Weekndův krajan Kaytranada (mimochodem sám velmi úspěšný a populární), rozehříval publikum skvělým setem.

Krátce po osmé hodině, když se nad Letňanami opět přeháněl temný mrak, se náhle rozehráli Pink Floyd. Shine on You Crazy Diamond. Do vrcholu skladby se pak rozburácely temné beaty a sám The Weeknd zahájil show skladnou Take My Breath z loňské desky Dawn FM. A příval hitů se již nezastavil.

Legendární britská kapela Depeche Mode vystoupila v pražských Letňanech
OBRAZEM: Dešti navzdory. Depeche Mode nadchli publikum v pražských Letňanech

Došlo na skladby z Dawn FM, ze starší tvorby, aktuální šňůra nabízí dokonce jednu skladbu, kterou zpěvák nikdy na žádnou desku nedal, ačkoli pochází již z roku 2012 (Another One of Me). U té je dobré se na moment zastavit. Na Weekndových koncertech samozřejmě většina publika neustále něco natáčí kvůli svým sociálním sítím (The Weeknd přitahuje). Při této skladbě však nahrávali téměř všichni. Protože to je unikátní obsah, který mají jen ti vyvolení.

Michael Jackson 21. století

Přesto největší reakci publikum mělo při skladbách z průlomové desky After Hours z roku 2020. Právě ta totiž The Weeknda vystřelila z role uznávaného umělce ke statutu Michaela Jacksona 21. století (to není přehnané).

Vrcholem koncertu tak byla pasáž v závěrečné fázi koncertu. Odstartovala to pecka Save Your Tears, plynule přešla v Less Than Zero a pak vše na moment setmělo, začal se ozývat syntezátor, který pozvolna budoval hlavní motiv Blinding Lights.

Mick Jagger v roce 2018
Kameny se valí dál. Divoká jízda Rolling Stones trvá už 60 let

A pak se to stalo. To, nač všichni čekali. Největší Weekndův hit se rozezněl v plné parádě. Naplno se zužitkovala obří a vcelku komplikovaná stage, takže svůj největší hit zpěvák odzpíval u obřího nafouklého měsíce, který celý večer měnil barvy stejně jako náramky, které příchozí dostali.

Letňany prožily rozhodně jeden z nejlepších koncertů své historie. Přijela největší hvězda současnosti a potvrdila svou velikost. Desítky tisíc návštěvníků, z Česka, Slovenska, Maďarska, Německa a mnoha dalších zemí, to ocenily.