River Deep, Mountain High (1966)
Tina se prosadila v duu se svým maželem, kytaristou Ikem Turnerem, s nímž vystupovala od roku 1960. Ke spolupráci na písni River Deep, Mountain High ji oslovil slavný producent Phil Spector o šest let později. Pro natáčení songu Spector sestavil celý orchestr a sbor a Tina si tak mohla vyzkoušet úplně jiný způsob práce, než zažila do té doby s manželem.
„Byla jsem jen dívka z Tennessee, která se uchytila s Ikem a stala se zpěvačkou,“ napsala ve své autobiografii. Nahrávka se ve Velké Británii dostala na třetí místo v žebříčku popularity, ale v USA propadla. „Pro tamní rádia píseň nebyla dost ‚černá’ na to, aby to bylo rhythm and blues, ani dost ‚bílá‘, aby to byl pop,“ dodala.

Proud Mary (1971)
Poté, co se tato píseň stala v roce 1969 hitem díky rockové skupině Creedence Clearwater Revival, Ike a Tina ji ve své interpretaci proměnili v epickou funkovou ódu na svobodu, která se prosadila až na čtvrté místo v žebříčku Billboard a získala cenu Grammy.
Když v roce 2005 vzdávala Beyonce Tině Turner hold na předávání vyznamenání Kennedyho centra za její celoživotní přínos americké kultuře, zazpívala právě Proud Mary. O tři roky později se tato dvojice spojila, aby píseň přednesla jako duet na slavnostním udílení cen Grammy.
Let's Stay Together (1983)
Po rozpadu vztahu s Ikem musela Tina začít znovu budovat svou hudební kariéru jako sólová zpěvačka. Stěžejní okamžik v jejím comebacku přišel ve chvíli, kdy potkala dva členy anglické elektro-popové skupiny Heaven 17. Martyn Ware a Glenn Gregory hledali poslední zpěvačku na album coververzí pro svůj projekt British Electric Foundation a Tina zrovna neměla nic lepšího na práci.
Když pak vešla do studia Abbey Road, nebyli v něm žádní další hudebníci. „Kde je kapela?“ zeptala se a očekávala orchestr ve stylu Phila Spectora. Všechnu hudbu ale obstaraly syntezátory. Nahrávka Let's Stay Together se stala jejím prvním britským top 10 hitem za deset let.
What's Love Got to Do With It (1984)
Touto písní si Tina upevnila postavení sólové hvězdy. Napsali ji Terry Britten a Graham Lyle a předtím ji marně nabízeli Cliffu Richardovi nebo Donně Summer. Tina si zpočátku myslela, že písnička je moc jednoduchá a popová, ale nakonec souhlasila, že ji natočí po svém. A fungovalo to – za své sexy vyzývavé ztvárnění, doprovázené videoklipem, v němž kráčí ulicemi New Yorku v džínové bundě a černých kožených šatech, vyhrála Grammy za píseň roku. V té době se také čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka stala nejstarší ženou, která kdy ovládla americké hitparády.
Private Dancer (1984)
Titulní skladbu z nejprodávanějšího alba Tiny Turner původně nahráli Dire Straits. Napsal ji frontman této kapely Mark Knopfler, ale nakonec usoudil, že text se nehodí k mužskému hlasu. Sama zpěvačka později v rozhovoru řekla, že si hned neuvědomila, že píseň je vlastně o sexuální pracovnici.
„Nikdy v životě jsem se k tomu nemusela snížit,“ napsala ve své autobiografii. „Ale myslím, že většina z nás byla v situacích, kdy jsme se museli tak či onak prodat,“ dodala. Přiznala, že i ona mlčela, aby se vyhnula hádce s bývalým manželem. Že s ním zůstávala, i když toužila odejít. „Myslela jsem na to, když jsem zpívala tuto píseň. Na smutek z toho, že děláš něco, co dělat nechceš,“ uvedla. V písni Private Dancer si na kytaru zahrál slavný Jeff Beck.
We Don't Need Another Hero (1985)
Další skladba, kterou napsalo autorské duo Britten a Lyle. Píseň - i samotná Tina - se objevila ve filmu s Melem Gibsonem Šílený Max: Dóm hromů. V postapokalyptickém světě snímku zpěvačka ztvárnila despotickou tetu Entitu, se kterou prý ve skutečnosti souzněla, protože se jednalo o silnou a odolnou ženu. „Tolik ztratila a pak toho tolik prožila, aby přiměla muže v jejím světě, aby ji respektovali. Chápala jsem její problémy, protože jsem je prožila,“ řekla Turner. Píseň byla velkým hitem, dostala se na druhé místo v USA a získala nominaci na Grammy.
The Best (1989)
Píseň byla původně napsána pro velšskou zpěvačku Bonnie Tyler. Pro ni to ale v roce 1988 nebyl dostatečně velký hit. V následujícím roce se jí chopila Tina a svou vokální silou z ní udělala hymnu desetiletí. Song je často mylně nazýván Simply The Best, což jsou slova z jeho slavného refrénu. Písnička se v průběhu let objevila v mnoha reklamách, včetně reklamy na Pepsi, v níž si zahrála i její interpretka. Byla také používána k propagaci ragby v Austrálii.
Golden Eye (1995)
Titulní píseň k filmům o Jamesi Bondovi je milníkem pro každého umělce. Po úspěchu Tinina životopisného filmu What's Love Got to Do With It z roku 1993, který byl nominován na Oscara, ji producenti snímku Zlaté oko vyzvali, aby doprovodila debut Pierce Brosnana v roli agenta 007. Hit napsali Bono a The Edge ze skupiny U2.
V roce 2018 si zpěvačka BBC postěžovala, že před natáčením ve studiu nedostala k písni pořádné demo a že si musela melodii zpěvu dotvořit sama. „Musela jsem opravdu tvrdě pracovat. Ale tehdy už jsem věděla, že dokážu zazpívat cokoli, co mi předloží,“ řekla.
