Hvězdě, k jejímuž jménu už léta neodmyslitelně patří přídomky „ikona rocku“, „královna rokenrolu“ či s kapkou ironie „rocková babička“, bude letos v listopadu sedmdesát let a na koncertní šňůru vyrazila, aby oslavila půlstoletí v šoubyznysu.

Podle statistik prodala Tina Turner za svou kariéru víc vstupenek na koncerty než kterýkoliv jiný umělec a do roku 2000, kdy omezila koncertování, prodala na dvě stě milionů hudebních nosičů. A také získala osm cen Grammy…

Původně se chtěla s náročnými šňůrami rozloučit velkolepým turné Twenty Four Seven Tour, které v roce 2000 zhlédly tři miliony diváků. Po letech relativního odpočinku ale loni, pod dojmem úspěchu příležitostného vystoupení na Grammy, změnila názor a ohlásila novou sérii koncertů po Americe. A odtud byl už jen skok do Evropy: „Přece nemohu zklamat ani tamní fanoušky,“ znělo zpěvaččino lakonické zdůvodnění faktu, že hodlá znovu vyprodávat haly starého kontinentu.

A jak dosavadní koncerty včetně toho dnešního ukázaly, neukousla si nikterak velké sousto. Sil a temperamentu má pořád na rozdávání. (kul)