Předchozí
1 z 7
Další

Zdroj: se svolením Téčka Rožnov

Jana Kirschner: Obyčajnosti (7. a 8. 4. Lucerna Music Bar)

Fanoušci Jany Kirschner se konečně dočkali. Zpěvačka a skladatelka vydala nové album Obyčajnosti. Album sice vychází po delší přestávce, Jana ovšem celou tu dobu nezahálela - napsala několik titulních písní k filmům a seriálům, nahrála album pro děti Pesničky pre Jonatána a na nejnovějším albu skupiny PARA se zhostila úlohy producentky. Album Obyčajnosti obsahuje jedenáct písniček, které vznikly během pandemie.

„Najednou jsem se ve svém životě dostala do bodu, kdy všechno ztichlo. Nejen ulice Londýna, ale i celý svět, který jsem znala. Nebylo kam lítat, spěchat a dělat si plány do budoucna. To ticho přineslo spoustu nových věcí, například pocit, že konečně mám čas si udělat trochu pořádek ve svém životě. A tak jsem kromě ranního běhání začala i psát. Občas tehdy, kdy všichni kolem mě spali nebo jsem si našla pár minut v průběhu dne. Kvůli nedostatku času jsem si vytvořila pracovní metodu´15 minut´, což v praxi znamenalo, že některé texty jsem neměla čas nejdříve napsat a poté nazpívat. Vznikly tak jakési spontánní výpovědi deníkového charakteru, někdy mě překvapily a pobavily svojí nekompromisní pravdivostí,” popsala Jana Kirschner. Naživo je možné si její hubu užít 7. a 8. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Deník/Ondřej Švára

Anna K. vyráží do Údolí včel (27. 4., Sono, Brno, 25. 4. Fórum Karlín, Praha)

Se svými fanoušky oslaví Anna K. svůj úspěch na Andělu koncerty, které se odehrají 25. dubna v pražském Foru Karlín a 27. dubna v brněnském Sonu. Sošku získala za skladbu Údolí včel ze stejnojmenného alba, na kterém spolupracovala se svým partnerem, kytaristou Tomášem Varteckým. „Je mi velkou ctí, že ke mně přilétl jeden krásný Anděl, mám z něj upřímnou radost! Spolu s Tomášem děláme hudbu srdcem a podle našeho vkusu a jsme moc šťastní za to, že se naše tvorba líbí a je úspěšná. Cesta k výsledku je někdy trnitá, takže takové ocenění je pro nás muzikanty důležité. Celé album Údolí včel je za mě takový třpytivý drahokam v moji diskografii,“ uvedla Anna K.

Zdroj: Youtube

Ben CristovaoBen Cristovao.Zdroj: se svolením Bena Cristovaa

Symphony for Humanity, Ben Cristovao a Sofian Medjmedj (2. 5. Střelecký ostrov)

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné i Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Společně s oslavou výročí vstupu České republiky do Evropské unie bude tento koncert součástí tradičního multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten potrvá v centru města od 1. do 4. května.

Zdroj: Youtube

Vlasta Redl.Vlasta Redl.Zdroj: se souhlasem Litava Park

Litava Park (24. a 25. 5., Bučovice)

Dvoudenní festival Litava Park nabídne koncerty Mig 21, Wohnoutů, Vlasty Redla, Janka Ledeckého nebo Roberta Křesťana a Druhé trávy a spoustu dalšího. Litava Park se uskuteční poblíž renesančního zámku Bučovice a nabídne i bohatý doprovodný program. Pro festival si pořadatelé vybrali jedno z nejhezčích míst ve městě, kterým je renesanční zámek Bučovice a k němu přilehlá zelená louka. „V těsné blízkosti zámku se nachází autobusové i vlakové nádraží, proto se k nám i od nás pohodlně dostanou například lidé z Brna nebo Kyjova. Dobrá dostupnost a genius loci bučovického zámku a jeho okolí je skvělou kombinací pro koncertní zážitek pod širým nebem,“ uvedla hlavní pořadatelka Klára Mars, která festival připravuje se záštitou města Bučovice.

„Máme velkou radost, že naše město nabídne kulturní akci s programem na takové úrovni. Jsme moc rádi, že nebude chybět doprovodný program, díky kterému si návštěvníci projdou Bučovice včetně nedávno revitalizovaného lesoparku Hradisko a Kalvárie, ale i kostela, kina či baseballového hřiště,“ řekla bučovická mluvčí Martina Hašková. Festival v pátek 24. května zahájí v areálu zámku oblíbená improvizační skupina Partička v čele s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, následovat bude koncert Mig 21 a večer zakončí kapela Wohnout.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Deník/Klára Cvrčková

Alice Cooper (17. 6., Enteria arena, Pardubice)

Legendární rockový hudebník Alice Cooper, který ohromil fanoušky svým úchvatným vystoupením se skupinou Hollywood Vampires v Brně, se chystá znovu zavítat do České republiky. Své fanoušky přivítá v pardubické enteria Areně. Alice Cooper, pravým jménem Vincent Damon Furnier, je známý svými provokativními vystoupeními a jedinečnými scénickými triky, které z něj udělaly ikonu rockové hudby. Jeho kariéra začala v šedesátých letech a během následujících desetiletí představil světu řadu hitů, jako jsou School's Out, Poison nebo No More Mr. Nice Guy. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vidět živou legendu na vlastní oči a zažít atmosféru, kterou dokáže vykouzlit pouze Alice Cooper.

Zdroj: Youtube

Uriah Heep.Uriah Heep.Zdroj: se svolením KD Ostrov

Bohemian Symphony Orchestra Prague a členové Uriah Heep (24. 6., O2 universum, Praha)

Velkolepá show Rock in Symphony v pražském O2 universu nabídne nejen nejslavnější rockové hity v orchestrálním zpracování, ale i geniální hudební spolupráci věhlasného Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) a členů britské rockové legendy Uriah Heep. „Naše písně v klasickém provedení odhalují úplně jinou stránku,“ shodují se rockeři z Uriah Heep.

Nebude to poprvé, co se členové této skupiny sejdou na jednom pódiu s věhlasným českým orchestrem pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Ano, v minulosti už jsme s BSOP vystupovali. Spolupráce s nimi je absolutně ohromná, protože písně Uriah Heep v klasickém zpracování odhalují jinou stránku, než když hraje samotná kapela. Songy se stávají hodně emocionální, a to máme rádi. Proto se do téhle spolupráce budeme pouštět znovu a znovu, když nás osloví,“ řekl kytarista a zakládající člen Uriah Heep Mick Box.

Zdroj: Youtube

„BSOP je velmi mladý orchestr a vnáší do skladeb úplně nový náboj, což je velmi zábavné i pro nás na pódiu,“ dodal zpěvák kapely Bernie Shaw.

Přiznává, že klasickou hudbu poslouchá zásadně za volantem svého vozu. „V autě si pouštím klasiku pořád. Pomáhá to udržet nervy na uzdě. Během koncertu Rock in Symphony si muzikanti střihnou spolu s BSOP a kapelou Soundtopia Band své největší hity. Mezi nimi nebude chybět Lady in Black, která se v devadesátých letech dočkala své úspěšné české verze. Pod názvem Slečna závist ji nahrála kapela Arakain.

Zdroj: Deník/Vladimír Šťastný

Sir Rod Stewart: Global Hits (3. 7., O2 arena Praha)

„Jsem upřímně nadšený, že se vrátím a vystoupím pro své skvělé přátele v Praze, kde vám předvedu své největší hity – a samozřejmě nebude chybět ani spousta napínavých překvapení!,“ nechal se slyšet Rod Stewart, který je jedním z nejprodávanějších umělců v historii hudebních nahrávek. Podle odhadů se po celém světě prodalo 250 milionů jeho desek a singlů. Mezi jeho písněmi jsou celosvětové hity jako Maggie May, Da Ya Think I'm Sexy, Baby Jane, The First Cut Is The Deepest, I Don't Want To Talk About It, Tonight's The Night, You Are In My Heart, Hot Legs, Forever Young a Sailing.

Brilantní živé vystoupení a jeho charakteristický hlas, styl a autorství písní, přesáhly všechny žánry populární hudby, od rocku, přes folk, soul, R&B až po Great American Songbook. Rod Stewart je tak jednou z mála hvězd, která se těšila z alb, jež se umisťovala na předních příčkách hitparád po celou dobu své kariéry.

Získal nespočet nejvyšších ocenění v oboru, mezi nimiž nechybí dvě uvedení do Rock and Rollové síně slávy. V roce 2016 se oficiálně stal Sirem Rodem Stewartem poté, co byl v Buckinghamském paláci pasován na rytíře za své zásluhy v oblasti hudby a charity.

Zdroj: Youtube