Když jste v roce 2007 vyhrál Zlíntalent, jaké to tehdy bylo? Byl to pro vás reálný odraz do světa showbyznysu?

Bylo to jako sen. Poslední tři léta se z něj probouzím a zjišťuji, že „svět showbyznysu" nic jiného není.

Kolik tak v průměru dostanete měsíčně dopisů, e-mailů? A kam vlastně vám mohou příznivci poslat nějaký dárek? Tím mám na mysli třeba šálu, vyšívanou dečku, pokud je to ještě populární?

Je jich dost. Vlastně mnoho. Je jich tolik, že pro poctivost zůstávám stále pouze adresátem, odepsat všem totiž není možné a odepsat jen někomu není fér. Dárky dostávám osobně. Včil frčí tekutiny.

Řada hudebníků nijak nepopírá, že se je některé fanynky snaží svést. Jak čelíte podobným nabídkám? Musel jste někdy být v tomto ohledu důraznější?

Zprvu jsem mnohé přijímal, neboť jsem myslel, že je to nedílná součást balíčku Umělec. No a od doby, kdy jsme se k sobě svedli s mou ženou, mi svádění spíš vadí.

Vaše aktuální koncertní šňůra je směřována spíše do menších prostor pro několik set lidí. Je pro vás nějaký zásadní rozdíl, když vystoupíte před několika tisíci lidmi jako již brzy na Holešovské Regatě?

Zásadní rozdíl je o těch několik tisíc lidí víc. Musím zpívat hlasitěji a být větší. Takto velké koncerty jsou proto lekcí pokory, kdy člověk odolává domnělé velikosti.

Chystáte se skočit mezi fanoušky do davu?

Mám déjà vu.

Vloni byl hlavní hvězdou Holešovské Regaty Jarek Nohavica. Je podle vás něco, co vás kromě účinkování na Regatě a minimálně jednoho společného známého v osobě Richarda Krajča spojuje?

Kytara na krku.

Holešovská Regata v sobě skrývá i zajímavou soutěž recesistických lodí. Jakou máte zkušenost s vodou vy?

Dobrou.

V minulosti jste byl úspěšným aktivním pětibojařem. Pokud byste si měl vybrat: jaký by to byl pětiboj v podobě alkoholu?

Zelená. Pálava. Zelená. Zelená. Pálava.