Úvodní koncert festivalu se ponese v duchu barokní hudby. Vedle Svěceného, jeho dcery Julie a komorního orchestru Virtuosi Pragenses vystoupí sopranistka Karolína Žmolíková.

Dramaturgie festivalu vystavěná Svěceným představí ve druhém festivalovém večeru 11. července soubor Cigánski diabli. Jejich dlouholetá spolupráce se Svěceným nabídne nevšední spojení romské, etnické a klasické hudby. Aranže skladeb jsou dílem cimbalisty Ernesta Szarközyho.

Jubilejní 15. ročník přinese několik novinek, mimo jiné 12. července projekt divadelně-koncertního galavečera. V něm se v roli Antonia Vivaldiho představí Svěcený a v rolích Anny Girové a Camilly Vivaldiové herečka Zdeňka Žádníková Volencová. Tuto festivalovou premiéru podpoří komorní orchestr Virtuosi Pragenses, který zahraje původní hudební party Vivaldiho.

Prolnutí klasické hudby se šansonem se uskuteční během čtvrtého festivalového koncertu 17. července. Při něm zpěvačku Renatu Drösslerovou doprovodí na klavír Petr Ožana, na flétnu Zdeňka Žádníková Volencová a na housle Svěcený.

Závěrečný koncert 18. července bude opět festivalovou premiérou, když spojí do jednoho projektu klasickou hudbu a jazz. Vystoupením návštěvníky provedou hudebníci z Collegia Jaroslava Svěceného, jazzové Tom Vybíral trio a také, stejně jako u všech předchozích koncertů, Svěcený. Všechny koncerty začínají ve 20:00, více informací je na www.chodovskatvrz.cz.