Nové album získalo název podle halucinogenní drogy, po jejímž obvykle nuceném požití lidé vypovídají proti své vůli pravdu. Deska s 12 novými písněmi se od své dva roky staré předchůdkyně podle Třešňáka příliš neliší. "Je jenom novější a jinak barevná, ale má stejný sound," řekl ČTK Třešňák. Kromě něj se na albu autorsky v menší míře prosadili rovněž Rychta a kytarista Jaromír Panáček; zbytek osazenstva kapely tvoří baskytarista Jiří Kubíček a saxofonista Jan Štolba.

Třešňákovi příznivci budou mít možnost slyšet jeho nové písničky 24. dubna v pražské Balbínově poetické hospůdce, kde písničkář vystoupí dva dny před svými 57. narozeninami. "A léto bude patřit festivalům," konstatoval Rychta.

Třešňák, který se prosadil rovněž jako prozaik, vydal zatím poslední knihu nazvanou Melouch rovněž před dvěma lety a nyní pracuje na nové. "Mám zase něco rozepsaného, bude to příběh ze současnosti, vesele podaný generační konflikt. Ale nefofruju, nemám žádný termín. Možná to bude hotovo za dva roky," dodal.

Vlastimil Třešňák s hudbou začínal společně s Jaroslavem Hutkou na sklonku 60. let. V roce 1974 však byl zbaven možnosti oficiálně vystupovat. Jeho nekonformnost a především podpis pod Chartou 77 byly pro tehdejší režim natolik nepřijatelné, že jej násilně přinutil opustit Československo. Usadil se ve Švédsku, později žil v Německu. Počátkem 90. let se vrátil zpět do vlasti, stále však zůstal "poddaným švédského krále", jak říká.

Třešňák již před předloňskou Inventurou vydal desky Zeměměřič, Koh-i-noor a Koláž.