Rocková novinka Trója je opět dílem Milana Steigerwalda (hudba) a Pavly Forest (libreto). Tvůrci jí navazují na předchozí klasické antické tituly Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. Ty jsou ostatně stále na programu zmiňované scény, která si zakládá na adaptacích nesmrtelných příběhů, expresivní hudbě v podání živé kapely, velkých rockových hlasech, ohnivé a akrobatické show.

Opakované hudební návraty

„Na představení mě okamžitě zaujala krásná hudba, kterou složil Milan Steigerwald. Takže jsem s účastí v něm vůbec neváhala,“ říká Eva Urbanová, která se během své operní kariéry vrací k rocku opakovaně.

„Právě RockOpera Praha a její produkce, na kterých jsem se podílela, ať už to byla Antigona nebo teď Trója, jsou mojí srdeční záležitostí. Mám tak alespoň pocit, že jsem se tolik nevzdálila od toho, co jsem měla a mám ráda, tedy právě rockovou muziku,“ doplňuje pěvkyně, po jejímž boku v inscenaci vystupují Kamil Střihavka coby král Agamemnón, Jan Toužimský/Martin Sluka (Achilles), Daniela Gildenlöw Langrová (Helena), Honza Tláskal (Paris), Pavla Forest (Kassandra) či Petr Opava (král Priamos).

Jubilantka. Soňa Červená dnes oslaví 95 let.
Kabaret mám v genech, říká pěvkyně Soňa Červená

Ke své postavě bohyně lovu Artemis Eva Urbanová říká: „Při jejím ztvárnění se držím charakteru, který vytvořili tvůrci. Text mi hodně napovídá. Neřekla bych tedy, že dávám Artemis něco ze sebe.“ Obecně má k antickým látkám pozitivní vztah. „Přiznám se, že mám ráda Řecko, často jsem se tam vracela. Tím pádem mám i docela hezký vztah k antice a k řeckým dějinám. Jsou úžasné. Dokonce jsem si v operním představení mohla zazpívat Helenu Trojskou,“ vypráví pěvkyně.

Kostelnička i královna

Z dalších uměleckých aktivit má před sebou několik vystoupení v České republice, ta zahraniční byla bohužel kvůli koronaviru zrušena.

„V pražském Národním divadle budu znovu zpívat Kostelničku v Janáčkově opeře Její pastorkyňa a v prosinci bychom měli na téže scéně začít zkoušet pokud to ovšem situace dovolí Káťu Kabanovou od téhož autora. Na jaře mě pak čeká další opera, která byla kvůli covidu-19 odložená z letošního jara, a tou je Švanda dudák, v němž mám úlohu Královny. Těším se také na sérii koncertů Druhá tvář s orchestrem Barock. V jejich rámci zpívám popové a rockové písně, prostě žádné árie,“ usmívá se Eva Urbanová.

Formace 4 tenoři
Veleúspěšné tažení 4 Tenorů