Dvoudenní program letního kulturního festivalu Hrady CZ vrcholil v sobotu vystoupením českých a slovenských hudebních skupin. Vůbec poprvé se na něm objevila populární kapela Kabát.

V tropickém odpoledni došlo i na vodní osvěžení od hasičů, v této atmosféře se pak odvážní členové skupiny UDG vydali v nafukovacím člunu na plavbu davem.
Pod „Kuňkou" vystoupila i oblíbená pardubická Vypsaná fixa, ale také Visací zámek, Divokej Bill a další.

Po Pipes and Pints završili večer v zaplněném areálu „Kabáti". Ti začali skladbou Banditi di Praga. „Zdravíme dobyvatele hradu na Kunětické hoře," hlásil zpěvák Josef Vojtek z pódia a jak slíbil, skupina zahrála i hity z minulého století.

Hrady CZ 2016 Kunětická hora.Zdroj: DENÍK/Jiří Sejkora

Festival Hrady CZ, který se
o víkendu utábořil pod Kunětickou horou, přilákal 
k středověkému hradu také populární slovenskou formaci No Name. „Na hudební scéně se pohybujeme už dvacet let. Neděláme to jenom kvůli penězům a ženským, ale hlavně kvůli tomu, aby si naše písničky notoval celý národ. A kdo nezpívá, nežije," usmíval se dobře naladěný Igor Timko, zpěvák skupiny No Name, která v sobotu po poledni zahrála pod Kuňkou celou řadu svých hitů včetně skladeb Prvá či Lekná.

NĚKOLIK ÚŽEHŮ

Hodně povedené vystoupení předvedla i kapela Mňága a Žďorp v čele s charismatickým frontmanem Petrem Fialou. „Během hraní jsem překonal několik úžehů a úpalů a také akutních nedostatků kyslíku a vody. Lidé ale trsali a zpívali s námi. V tom popoledním hicu to byla věc záslužná a milá," svěřil se Petr Fiala.

Ve fosforeskujících kostýmech byli k nepřehlédnutí členové populární hudební partičky Monkey Business.

„Festival Hrady CZ máme moc rádi. Nejdůležitější však pokaždé je, jaké se tu sejde publikum. A pod Kunětickou horou to bylo v pátek večer famózní," pochvaloval si atmosféru druhé zastávky putovní přehlídky zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert. Ten kromě obdivuhodného pěveckého výkonu přidal i jeden lehce akrobatický, když během vystoupení vyšplhal na horní konstrukci pódia a pěkně z výšky kontroloval, kolik fanoušků se jeho show baví. Možná za odměnu mu pak na jevišti při děkovačce přistála z publika maska opičáka, kterou si pak alespoň na chvíli nasadil.

Se svou typickou koncertní maskou se na scéně pohyboval také Michael Kocáb, frontman legendární formace Pražský výběr, která to pod „Kuňkou" v pátek rozjela i se speciálním hostem – zpěvačkou a herečkou Ivou Pazderkovou.