Před jabloneckým koncertem odpověděli na několik otázek dva členové kapely. Saxofonista a zpěvák Adam Kupera a kytarista Tomáš Vohradský (Volt).

Kam byste se chtěli s novou deskou Akrobat dostat?

Adam: Do pekla a pak do ráje. Očistec vynecháme. (smích).

Dobře, tak jinak. Je něčím odlišná od těch předchozích?

Adam: My to skládáme tak, že si vezmeme předchozí desku a kopírujeme předchozí písničky, aby to bylo pořád stejné (smích).

Volt: Teď vážně. Deska je jiná v tom, že jsme si pozvali producenta a basáka kapely Cartonnage Armina Effenbergera. Ten do toho vložil trochu svoje ruce a producentský uši. Přidal elektroniku, kterou jsme doposud nepoužívali. Myslíme si, že deska má dost současný zvuk.

V hitparádách se již objevila skladba Pádové otázky. Zahlédla jsem zde i dívku, která tam hraje.

Volt: Ano. Dita Hotejová je totiž z Jablonce nad Nisou a dnes nám bude křtít CD. Na příštím koncertě v České Lípě bude křtít desku zase někdo jiný.

Kdo v kapele představuje největšího bosse a naopak. Kdo je otloukánkem?

Volt: My jsme si teď sehnali nového otloukánka. Na podzimní šňůru jsme přibrali do našich kruhů technika Jakuba, který nám pomáhá s přípravou kytar, bubnů, výměnou strun. Ale taky nám slouží na to, abychom si na něm mohli vybít zlost. (smích).

Hodně kapel si odehraje koncert a odjede. UDG je docela známá tím, že zůstáváte a popíjíte s fanoušky. Stalo se vám, že jste se někdy probudili jinde, než jste chtěli?

Adam: Vůbec. V devět ráno jsem vždy u sebe v posteli.

Volt: My jsme slušní kluci.

Poslední, asi už ohraná otázka, co znamená zkratka UDG?

Adam: Na to vždycky odpovídá náš zpěvák, protože on je autorem.

Volt: Pravdou je, že UDG znamená Useless Demi Gods. Vzniklo to ještě na gymplu. Tenkrát kluci hodně poslouchali kapelu Manic Street Preachers a oni měli v jedné písničce Useless Generation a v další Generation Demi Gods. My jsme si z toho udělali Useless Demi Gods, jako nepoužitelní/zbyteční polobozi.

Já slyšela i jiné verze. Například Ústecký drogový gang.

Adam: Každý ať si to odvodí, jak chce. Ale Ústecký drogový gang už nemůže být pravda. Ačkoliv jsme všichni původně z Ústí, už tam nikdo nebydlí. Lidi si pod touto zkratkou mohou vymyslet cokoliv.