LaVette se narodila v roce 1946 v Michiganu, ale jako dítě se přestěhovala do průmyslového Detroitu, kde už v 16 letech začínala svoji hudební kariéru plnou vzestupů, ale také hlubokých pádů.

Natočila mnoho velmi úspěšných singlů i kompletních alb. Mezi některými ale měla velmi dlouhé odmlky, kdy o ní skoro nikdo neslyšel, tedy kromě policistů, odborníků na závislosti nebo bulvárních novinářů. Zpěvačka se totiž často potýkala i kvůli lidem ze svého okolí s drogovou závislostí a alkoholismem.

Vždy se však z problémů dokázala dostat. Na skutečný vrchol vystoupala až po roce 2003 díky albu A Woman Like Me, které získalo řadu ocenění.

Po něm následovaly koncerty a turné po celém světě. Vydala pak i další úspěšná alba a autobiografickou knihu, kde popisuje velmi reálně a drsně své závislosti i situace a nespolehlivé lidi, kteří ji do mnohých problémů dostali.

Úplnou satisfakcí pak pro ni byla v roce 2009 pozvánka do Washingtonu na inauguraci prezidenta Baracka Obamy, při níž zpívala s Jonem Bon Jovim.

V ČR zatím LaVette nikdy nekoncertovala a kromě plzeňského koncertu to nemá v plánu ani během jarního evropského turné.

Vstupenky jsou již nyní k dostání v tradičních předprodejích, tedy přímo v Měšťanské besedě, na webu Měšťanské besedy, v Infocentru na náměstí Republiky a také na webovém portálu Plzeňská vstupenka.

Bettye LaVette
23. 3. 19:00 Měšťanská beseda