Mezi jejich nejhranější hity patří Stop The Rock, Ain’t Talkin’Bout Dub, Krupa nebo Heart Go Boom. Skladby seskupení Apollo 440 se objevily v řadě filmů (například 60 sekund, Spider-Man či Charlieho andílci), reklam i počítačových her.
Kromě vlastní tvorby se věnují remixování a produkování nahrávek dalších hudebníků, například Manic Street Preachers, UB40, Toma Jonese, Jeffa Becka či Jeana Michela Jarreho.
„Koncerty Apolla 440 překypují energií a jsou velkým zážitkem. Na Colours představí skladby z nového alba The Future’s What It Used To Be a samozřejmě většinu svých hitů,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.
Kapela Apollo 440 existuje od roku 1990. Pojmenovala se po řeckém bohu slunce, hudby a umění Apollonovi (číslovka je frekvence tónu A) a podobně jako on patří k neomylným střelcům. Dokáže se trefit do nálady, ve vypůjčených skladbách objevit zcela nečekanou atmosféru a nekonvenční podněty nacházet ve zcela rozdílných uměleckých sférách: v legendární filmové road movie Electra Glide In Blue z roku 1973, u beatnika Jacka Kerouaka, streetartisty Banksyho nebo hráče na gramofony Christiana Marclayeho. Obrovský hit Krupa s nasamplovaným dialogem z filmu Taxikář podpořený originálním klipem představuje třeba poctu Genu Krupovi, jednomu z nejvlivnějších jazzových bubeníků všech dob.
Hudební seskupení Apollo 440 dosud vydalo pět vysoce hodnocených alb obsahujících vedle původní tvorby také celou řadu nesmírně úspěšných remixů U2, Van Halena, Puffa Daddyho nebo filmového hudebního mága Ennia Morriconeho. Remixy singlů Manic Street Preachers natáčí pod názvem Stealth Sonic Orchestra. Kytaristu jménem Noko a multiinstrumentalisty Trevora s Howardem na koncertech doplňují zpěvák Ewan MacFarlane, bubeník Cliff Hewitt, baskytarista Mikey Cusick a klávesista a programátor Ashley Krajewski.