Autorem příběhu odehrávajícího se v Americe 50. let s originálním názvem All Shook Up je úspěšný broadwayský libretista Joe DiPietro. Do scénáře vměstnal celkem 24 Presleyho slavných písní včetně Jailhouse Rock, Blue Suede Shoes, Don't Be Cruel, Love Me Tender, Heartbreak Hotel, A Little Less Conversation nebo Hound Dog. Autorem českého libreta a textů je Adam Novák.

Celosvětově úspěšný muzikál přichází do Prahy

„Kdykoli je některá z mých show uváděna někde ve světě, jsem nesmírně vděčný, že je moje práce přijímána tak daleko od mého domova. Takže si snad umíte představit mou radost, když jsem se dozvěděl, že moje shakespearovská variace na Elvisovy písně, bude uvedena v Praze," napsal ve svém pozdravu tvůrcům DiPietro.

„I když se All Shook Up odehrává v malém městě někde na středozápadě Spojených států, mohla by taková situace nastat v malém městě kdekoli na světě," dodal.

Záhadný cizinec promění ospalé město 

V příběhu muzikálu do ospalého, konzervativního města přijíždí na motocyklu záhadný cizinec, kytarista a tulák Chad, aby jeho obyvatele nakazil rebelstvím své hudby. Uvedení Srdcového krále na tuzemskou scénu podpoří také vydání alba písní z muzikálu v interpretaci herců Divadla Kalich.

All Shook Up měl premiéru na newyorské Broadwayi 2. března 2005. Cheyenne Jackson za výkon v hlavní mužské roli získal cenu Theatre World Award.

Divadlo Kalich uvedlo už třetí zahraniční muzikál

Po více než 200 odehraných reprízách se muzikál vydal z Broadwaye na turné po USA. V roce 2015 absolvoval pod názvem Love Me Tender také úspěšné anglické turné.

Srdcový král je třetím zahraničním muzikálem, který uvede Divadlo Kalich. První světový muzikálový titul Pomáda v něm po řadě původních českých muzikálů uvedli v roce 2012. O dva roky později nastudovali slavnou Horečku sobotní noci.

Čtěte také: Muzikál Srdcový král v Kalichu spojí Shakespeara a rokenrol