„Izraelská organizace je perfektní. Po první zkoušce jsme se štábem konzultovali jak zvuk, tak obraz. Naše připomínky vzali pořadatelé v potaz. Těším se na výsledek v televizi,“ komentuje pečlivé přípravy Albert Černý.

Ty začaly podle vedoucího české delegace Jana Borse už v únoru. „Celý tým makal na tom, aby byli Lake Malawi připraveni nejen vystoupit na největší možné scéně, ale aby jejich prezentace písně vypadala skvěle a neotřele. Spolu s Lukášem Veverkou vznikl kompletní grafický podklad a díky naší videoeditorce Karolíně Lukáškové zase pořadatelé snáze pochopili, co budeme dělat se svítícími rámy. V našem vystoupení, které sklízí pozitivní reakce novinářů i sázkových kurzů, hrají důležitou roli,“ uvádí Bors.

Těžký úkol

Kapela Lake Malawi má před sebou těžký úkol navázat na úspěch českých zástupců z předešlých ročníků Eurovize, tedy Gabriely Gunčíkové a Mikolase Josefa.

V prvním semifinále, které lze sledovat dnes ve 21 hodin na ČT2, poměří síly se zástupci dalších šestnácti zemí (jsou mezi nimi Austrálie, Belgie, Bělorusko, Černá Hora, Gruzie či Kypr). Česká televize divákům nabídne i druhé čtvrteční semifinále a sobotní finále, jehož hvězdným hostem bude zpěvačka Madonna.