V téměř dvouhodinovém programu zazní v tradičně svižném podání písničky, jako jsou například Když jsem šel z Hradišťa, Za tú horú, za vysokú, Lásko, Bože, lásko, Rožnovské hodiny, Nedaleko od Trenčína a mnohé další, kterých Jožka Černý nastudoval za svou dosavadní hvězdnou kariéru okolo dvou tisíc.

Jako dítě zpíval prezidentovi

Poprvé vystupoval už jako čtyřletý, kdy ve své rodné Čejči vítal zpěvem někdejšího prezidenta Edvarda Beneše, a od okamžiku vydání svého prvního singlu, což se mu podařilo již v osmnácti letech, sklízel už jen samé ovace.

Nebývalým rozsahem i příjemným zabarvením svého hlasu si získal přízeň hudebních odborníků a tisíce fanoušků u nás i v zahraničí.

Spolupracoval s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, ale i s Moravankou nebo Orchestrem Václava Hybše, vydal celkem dvaadvacet hudebních alb, z nichž mnohá obdržela zlatá, platinová či diamantová ocenění, a jejich celkový prodej se tak počítá na miliony kusů.

Májový koncert nekorunovaného krále lidové písničky Jožky Černého a jeho cimbálové muziky Gracia začíná v divadle Domu kultury města Ostravy v úterý 3. května v 19 hodin.

Předprodej vstupenek byl již zahájen, a dlužno dodat, že velice rychle mizí.