V 00:07 londýnského času uvedla zpěvačka Adele ZDE v premiéře svojí novou skladbu pojmenovanou stejně jako nová bondovka - Skyfall.

V šecdesáti bude všem vyprávět, že kdysi byla Bond Girl

Po přečtení scénáře k filmu oslovila šestinásobná držitelka cen Grammy Adele britského producenta a textaře Paula Epwortha, aby jí pomohl napsat a produkovat ústřední skladbu k novému filmu o legendárním agentovi. „Ze začátku jsem trochu váhala, jestli do toho projektu jít. Písně z bondovek bývají vždy středem pozornosti a s tím je spojený i určitý tlak. Ale potom jsem se do scénáře zamilovala a Paul přišel se skvělými nápady na skladbu a tak jsme se do toho naplno pustili. Bavilo mě to od prvních taktů, je to pro mě úplně nová a vzrušující zkušenost. Když v průběhu nahrávání zazněly smyčce, byl to pro mě jeden z nejúžasnějších momentů v životě. Jsem si jistá, že v šedesáti si budu spokojeně česat vlasy a všem vyprávět, že jsem kdysi byla Bond Girl," říká Adele. Skladba k filmu Skyfall vznikla v hudebním studiu Abbey Road Studios v Londýně a nahrál ji 77členný orchestr.

Skyfall, první nahrávka od úspěšné desky 21

„Skyfall" je první nahrávka čtyřiadvacetileté zpěvačky od vydání její veleúspěšné desky „21", která vyšla na začátku roku 2011. K dnešnímu dni se jí prodalo více než  24 milionů kusů po celém světě a Adele vynesla šest cen Grammy a po dvou cenách z Brit Awards a Ivor Novello Awards. „21" se stalo nejprodávanějším albem roku 2011 a 2012.

26. října bude do kin uvedena nová bondovka

Do českých kin bude film Skyfall uveden 26. října. Daniel Craig se vrací jako James Bond 007  - v třiadvacátém pokračovaní nejdéle běžící filmové série všech dob. V nejnovějším příběhu s názvem Skyfall projde těžkou zkouškou Bondova loajalita vůči M, kterou dohání její vlastní minulost. Když MI6 napadne neznámý útočník, je úkol agenta 007 jasný - vypátrat a zničit tuto hrozbu bez ohledu na to, kolik bude muset obětovat on sám…

Agent 007 James Bond má výročí, ikonografika

Vychází i všechny bondovské hity

Nejslavnější filmový agent letos slaví padesátiny. U příležitosti kulatého výročí vychází kolekce všech ústředních písní z dosavadních dvaadvaceti filmů s Jamesem Bondem. Album Best Of Bond… James Bond vychází ve formátech CD, 2CD i digitálně již 8. října.

Hudba je velmi důležitou součástí každé bondovky a zájem o to natočit ústřední melodii k novému Bondovi je mezi interprety enormní. Z mnoha písní, které byly nahrány speciálně pro film s agentem 007, se stal světový hit. Nehledě na to, že dostat se na seznam, kde figurují Madonna, Tina Turner, Paul McCartney, Shirley Bassey nebo Duran Duran, je rovněž značně prestižní.

Nejslavnější filmový agent letos slaví padesátiny. U příležitosti kulatého výročí vychází kolekce všech ústředních písní z dosavadních dvaadvaceti filmů s Jamesem Bondem. Album Best Of Bond… James Bond vychází ve formátech CD, 2CD i digitálně již 8.10.

Deska Best Of Bond… James Bond nabízí všech dvaadvacet písní, které byly dosud pro Bonda natočeny, plus ústřední znělku Johna Barryho z On Her Majesty's Secret Service. Rozšířené vydání s podtitulem 50 Years - 50 Tracks navíc obsahuje další výrazné skladby z jednotlivých dílů série.

Best Of Bond… James Bond / CD, digitální formát

1.  James Bond Theme – The John Barry Orchestra [Dr. No, 1962]

2.  Russia With Love – Matt Monro [Russia With Love, 1963]

3.  Goldfinger – Shirley Bassey [Goldfinger, 1964]

4.  Thunderball - Tom Jones [Thunderball, 1965]

5.  You Only Live Twice - Nancy Sinatra [You Only Live Twice, 1967]

6.  On Her Majesty's Secret Service – The John Barry Orchestra [On Her Majesty's Secret Service, 1969]

7.  We Have All The Time In The World - Louis Armstrong [On Her Majesty's Secret Service, 1969]

8.  Diamonds Are Forever – Shirley Bassey [Diamonds Are Forever, 1971]

9.  Live And Let Die – Paul McCartney & Wings [Live And Let Die, 1973]

10. The Man With The Golden Gun – Lulu [The Man With The Golden Gun, 1974]

11. Nobody Does It Better – Carly Simon [The Spy Who Loved Me, 1977]

12. Moonraker - Shirley Bassey [Moonraker, 1979]

13. For Your Eyes Only – Sheena Easton [For Your Eyes Only, 1981]

14. All Time High – Rita Coolidge [Octopussy, 1983]

15. A View To A Kill – Duran Duran [A View To A Kill, 1985]

16. The Living Daylights - A-Ha [The Living Daylights, 1987]

17. Licence To Kill - Gladys Knight [Licence To Kill, 1989]

18. GoldenEye (Single Edit) – Tina Turner [GoldenEye, 1995]

19. Tomorrow Never Dies – Sheryl Crow [Tomorrow Never Dies, 1997]

20. The World Is Not Enough – Garbage [The World Is Not Enough, 1999]

21. Die Another Day – Madonna [Die Another Day, 2002]

22. You Know My Name – Chris Cornell [Casino Royale, 2006]

23. Another Way To Die – Jack White & Alicia Keys [Quantum Of Solace, 2008]