Nedožité 70. narozeniny legendy tuzemské country připadnou na 11. ledna. Tučný stanul „tam u nebeských bran" 10. března 1995 ve věku 48 let.

Před dvěma lety byla vyprodaná Lucerna

„Před dvěma lety jsme zorganizovali vzpomínkový koncert k 20 letům od tátovi smrti. Byl to krásný večer. Lucerna byla vyprodaná, všichni se dobře bavili. Sešli jsme se s tátovými přáteli a známými, kteří na koncertě vystupovali, a divákům se to také líbilo. Jsou to už dva roky tak mě napadlo udělat podobnou akci při veselejší příležitosti, k tátovým sedmdesátinám," uvedla pořadatelka Gabriela Novotná.

Večerem bude provázet moderátor Aleš Háma, zpěváky doprovodí bluegrassová kapela BlueGround. Více informací se nachází na www.michaltucny.cz.

Je pohřben v Hošticích

Během své kariéry prošel Tučný skupinami Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci či Tučňáci a na trůn české country jej pasovaly hity jako Poslední kovboj, Pověste ho vejš, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku nebo Snídaně v trávě. V posledních letech před smrtí se stal hostem českobudějovické kapely Weekend a uváděl rovněž písničkové pořady v tamním rozhlasovém studiu. V březnu 1995 podlehl dlouhé nemoci a byl pohřben v Hošticích na Strakonicku, kam jezdil na chalupu.Hrob country zpěváka Michala Tučného na hřbitově v jihočeských Hošticích u Volyně na Strakonicku.Zdroj: ČTK/Libor Zavoral

V Hošticích u Volyně se od roku 1998 scházeli každoročně Tučného fanoušci na festivalu Stodola Michala Tučného. V posledních letech se však potýkal s finančními problémy a loni byli pořadatelé nuceni akci zrušit.

Čtěte také: Orchestr PKF v Praze uvede novoroční koncert Český živel