„Muzikál se hodně drží prvního dílu filmu, takže nejde proti jeho tradici. Hudbou a dalšími divadelními prostředky film rozšiřuje," řekl textař Prostějovský. "Překládat jakýkoliv muzikál, ať se odehrává na golfovém hřišti, ve vládních kruzích nebo v boxerském ringu, je stejně těžké. Autor musí dodržovat charakter postav, způsob řeči a podobně. Takže Rocky pro mě nebyl těžší nebo lehčí než ostatní muzikály," dodal.

Muzikál Rocky měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhausa sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal čtyři nominace na cenu Tony, z nichž jednu - za originální scénografii - vyhrál. Původní hudbu zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens.

Muzikál je o příběhu outsidera 

Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk. V dalších rolích se představí Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

Muzikál se stejně jako jeho stejnojmenná filmová předloha odehrává v dělnické jižní čtvrti Filadelfie na podzim roku 1976. Je příběhem outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou.

V muzikálu zazní i slavné filmové písně 

Předlohou k muzikálové verzi se stal Oscarem oceněný nejlepší film roku 1976, jenž odstartoval hereckou kariéru Stalloneho. „Stallonemu se podařilo postavit příběh, ve kterém mnozí nalézají sebe sama. Není to příběh problémů hollywoodské hvězdy ani Jan Husa, o kterém se píší dějiny. Je to příběh kluka, po kterém všichni šlapou a má mindrák oslovit holku, kterou léta miluje. S tím se identifikují normální běžní lidé, a těch je na světě nejvíce," podotkl Prostějovský.

Muzikál o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů Eye Of The Tiger, Fight From The Heart a Gonna Fly Now, které byly nominovány na Oscara za nejlepší filmovou píseň.

Čtěte také: Divadlo na Vinohradech posunulo premiéru hry Feydeaua na 6. ledna