Motiv přitom vymyslel už před nějaký čtyřmi lety, po dalších dvou letech přibyl refrén a v roce 2017 přišlo první podomácku vyrobené video a s ním i první pozitivní ohlasy. O rok později song dostal podobu videoklipu natočeného v profesionálním nahrávacím studiu, za který by se nemusel stydět ani leckterý známý hudebník.

Splněný sen

Nejhezčí svátky na kanálu Youtube už vidělo přes 81 tisíc lidí a během Vánoc ho hrála rádia napříč republikou. Pro Jiřího Pařila je to splněný sen.

„Někteří dramaturgové mi naznačili svůj obdiv a nabídli další možnou spolupráci. Dokonce jsem mou píseň zaslechl i v supermarketu, kam chodím nakupovat. Moc milé překvapení. Po více než osmi letech své aktivní hudební činnosti konečně cítím velké zadostiučinění a nový impuls do další práce. Mám radost, že se mi podařilo klip dostat mezi lidi, a to bez přispění producentů nebo hudebních agentur, kteří mou nabídku o spolupráci již dříve odmítli,“ uvedl Jiří Pařil.

A dodal, že o tom, co se stane hitem, rozhodují v dnešní době hlavně rádia a není lehké se prosadit a dostat prostor ve vysílání. Možností, jak se zviditelnit a zaujmout větší množství posluchačů, je sdílení na hudebních kanálech typu YouTube.

Málo hezkých vánočních písní

A proč si Jiří Pařil vybral zrovna vánoční píseň? Přišlo mu totiž, že těch opravdu hezkých je v Česku málo a vánoční koleda s chytlavou melodií by mohla zaplnit díru na trhu a zaznamenat úspěch. Jak je vidět, měl pravdu. Všechno, co se mu podařilo, ho teď žene dál a pro své fanoušky chce udělat další písně a videoklipy, které se v průběhu roku objeví na jeho YouTube. Že by třeba natočil i nějaké CD, s tím zatím muzikant z Telče nepočítá.

Zkušenosti Jiří Pařil může čerpat hlavně z bohaté hudební kariéry, kdy osm let působil v úspěšné pelhřimovské rockové skupině 365. Kapela odehrála sto koncertů, nahrála CD v holandském studiu a natočila tři videoklipy. Vystupovala s kapelami jako Argema, Harlej, UDG, Tublatanka.

„Mít v dnešní době rockovou kapelu je hodně nevděčná řehole. Tradiční vesnické tancovačky vymizely a prostor na festivalech dostávají zpravidla jen ti známí a protlačovaní umělci. Poslední léta jsme hráli převážně v hudebních klubech, kde je návštěvnost hodně mizerná. Zklamaný životem jsem opustil tuto kapelu, která ztratila veškeré ambice a snahu se rozvíjet. Kapela po mém odchodu ukončila svoji činnost,“ vysvětlil Jiří Pařil.

Hudba Jiřího Pařila provází celý život. Zpíval odmala, na kytaru se naučil hrát ve 13 letech. Okolí svými vystoupeními bavil už jako náctiletý. Nyní už dvanáct let pracuje jako profesionální hasič, nejdřív byl na stanici v Jihlavě, teď je v Telči.