Loni festival navštívilo třikrát více lidí než při prvním ročníku, kolem 6000, jeho organizátoři proto zvětšili kapacitu kin a nová Open Stage by podle nich měla na koncertech stačit pro všechny posluchače.

"Jsme zvědavi, kolik milovníků filmu a hudby přiláká naše přehlídka letos," uvedl před časem zakladatel přehlídky, režisér a producent Ondřej Trojan.

Filmy se budou promítat v letním kině a v šesti kinosálech. Ty jsou určeny pro soutěžní snímky, které budou v pěti sekcích usilovat o jedinou cenu festivalu, a to Cenu diváků. Mezi domácími snímky to budou filmy Já, Olga Hepnarová, Ani ve snu, Teorie tygra, Smrtelné historky, Schmitke a dokument Odvaha. V sekci slovenských titulů novinka Jana Hřebejka Učitelka, Eva Nová a Meruňkový ostrov. V sekci Světové filmy budou uvedeny například snímky Boj (Dánsko), Brooklyn (Kanada), James White (USA), novinka Pedra Almodóvara Julieta (Španělsko), Mládí (Itálie) a Pravidla vášně (USA).

Pro děti jsou na programu televizní pohádky v sekci ČT pro nejmenší a v sekci S dětmi do kina filmy Kniha džunglí, Rango, Aldabra a Malý pán.

Podrobnosti o programu zájemci najdou na adrese www.slavonicefest.cz.